Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. část - Grafika

6. část - Vypalování a odkazy

Na vypalování CD jde použít standardní XPčka. Ale to se hodí, maximálně na zálohování nebo vypálení fotek na CD. Komfort žádnej a DVDčka to neumí. Ale párkrát mi to už dost pomohlo, když nebyl poruce jinej program. Nejčastější je asi balík Nero burning rom. Je to balík programů, kteý umí snad všechno co člověk s CDčkem nebo DVDčkem potřebuje. Od obyčejnýho kopírování, přez vypalování z HD, konverzi z DVD na VideoCD, grabování do MP3, střih filmu, autorizace a tvorba menu, titulků a obalu... A to všechno strašně jednoduše. Vážně musim doporučit. Používam verzi 6, kterou mam koupenou legálně. Už vyšla i 7ka ale jak se zmiňuju na začátku, novej xift neni pro mně přínos abych vyhazoval peníze. Občas člověk dostane k vypalovačce nějakou verzi Nera, třeba jenom Nero Express k vypalování a né ten zbytek. Každopádně plnou verzi vídam prodávat, kolem 200-250 kč, o čemž nemá cenu přemejšlet vzhledem k funkcím. I když mně zaráží, že na tý mojí bylo napsáno OEM only, not for sale (?). Viděl bych to tak, že obchodníci to co maj dát k vypalovačce nedaj a prodávaj to samostatně.
K Tv kartě jsem dostal mimo jiné i program DVD Movie factory. Umí taky asi všechno potřebný od střihu filmu, k vypálění DVDčka (nebo třeba videoCD).
Celkem častej program je CloneCD (CloneDVD) ale ten se musí taky za drobnej bakšiš registrovat. Umí akorát kopírovat, vytvářet image a vypalovat disky z image. Neregistrovaná verze se může používat měsíc, pak přestává fungovat nebo omezí rychlost vypalování (jak která verze, zkoušel sem asi 3). Velkou výhodou je možnost klonování CDček nebo DVDček s ochranou proti kopírování, taky líp uspějete při kopírování CDček na Playstationa než třeba s Nerem.

Pár odkazů, kde se kouknout na potřebný programy, případně dokumentaci:

Open Office - Kancelářskej balík
CZilla - Stránky Firefoxu a Thunderbirda
Studna, Slunečnice, Stahuj - Pár stránek, kde jde najít spoustu užitečnejch programů.

Závěrečnej výkřik: Lidi, když už máte te počítač, přemejšlejte co vůbec potřebujete a proč použít ten a ten program..


Krtek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář