Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncert Corrida v Plzni

6. 6. 2007

Corrida v Plzni

Nápad otcem myšlenky
Už ani nevim, koho to napadlo ale někdy letos najaře jsme se s kámošem Honzou rozhodli, že letos vyrazíme někam na kocert, až něco bude. A jak se na webu kabátů objevily termíny turné Corrida, bylo rozhodnuto. Nejblíž máme od Berouna Plzeň tak bylo zvolený datum 1.6.2007. Taky nám připadalo jako blbost jezdit na koncert třeba v úterý, jako byl v Praze. Lístky byly objednaný po netu v předprodeji, 350 kč mi připadalo jako zadarmo, nebylo co řešit. Honzovo druhá polovička je tenkát vyzvedla a za měsíc už sme mohli vyrazit.

Jedéém
Nikdo z nás nikdy na stadionu lokomotivy nebyl tak jsme jenom koukli na mapy.cz kde to vůbec je. Od Prahy je to furt rovně kolem Tesca dolu do města, přez nějaký velký koleje a na první velký křižovatce doleva a furt rovně..... No až na pár drobností to sedělo. Koleje se nepřejížděj ale podjíždí se velkej železniční most a další křižovatka neni velká ale jenom malá odbočka. Ještě, že tam jsou semafory. Kdysi jsem v tý oblasit bloudil, co se pamatuju a nějakej stadion tam byl. A vážně, za chvíli jsme už jeli kolem nějakýho tenisovýho kverblu a zahlídli i nějakou konstrukci něčeho na fotbalovym stadionu. Překvapilo mně že tam neni žádný pořádný parkoviště a parkovalo se všude možně kolem. Nebyl problém najít místo u nějakýho plotu. Sice v rádiu hlásili v Plzni provoz nějakej stupeň 4 ale nikde žádná kolona ani komplikace. Vyjížděli jsme ve 4 h od Berouna a před 5.h už jsme stáli u vstupu na stadion. Od auta to bylo pěšky, sotva 10 minut, v oklí bylo i pár narvanejch hospod. Koncert měl začínat v 7 hodin, stadion otevírali v 5. Pořadatele jsme viděli až u brány na stadion a ani město nebylo nějak označený kudy tudy na Kabáty.

Jsme na místě
Byla to moje první akce podobnýho ražení, tak sem s psychicky připravil na cokoliv špatný a radši jsem nic pozitivního neočekával. Na Honzovo rady jsem nechali naše druhý polovičky zabírat místo asi 3-4 metry před pódiem abysme měli jistou, že se tam vejdem a vyrazili okouknout místní stánky. Těch bylo celkem dost, byly do půlkruhu na druhý straně hřiště proti pódiu. Celkem mně překvapily ceny, tričko 200 kč, párek v rohlíku 20 kč, pivo 24 kč, imonáda v 0,5L PETce 35 kč. Takže celkem lidovky. Pak tam měli i nějaký ty barevný paruky, čertí rohy a jiný kraviny. Za stánkama byla zeď obestavějná záchodama johy WC... Fronty se u nich začly tvořit už kolem 6 hodiny. To už bylo celkem dost lidí i na ploše před pódiem. Od půl sedmý už tam bylo plno úplně.

Předkapely
Koncert začal až kolem 7:15 vystoupenim "skupiny" Mewa... No co k tomu říct... tolik užaslejch lidí jsem pohromadě ještě neviděl. Na pódium naběhla banda lidí v montérkách, co asi utekli rovnou z práce a začli něco "hrát" a "zpívat". Publikum se změnilo v jeden velkej nechápající obličej. Abych jim nekřivdil, zahrát by něco uměli a určitě i dobře ale ten repertoár... Samý vlastnoručně složený nesmysly... Pobíhal tam zmateně nějakej herec převlíkanej postupně za všechno možný od Paroubka, přez Jacksona po batole... No, zážitek horor a nezaselch sem jedinou kladnou reakci.
Druhá předskupina byl Walda gang. Těm musim vyseknout poklonu. Tak nějak si představuju skupinu, která to umí rozject. Sice menší šok způsobil bubeník, kterej přiběh jako utrženej z řetězu první na pódium a hodil do publika nějaký ty jeho paličky. Nikdo to nečekal tak každej uhejbal. Za úvodních slov písničky "Pověste ho vejš" nastoupil zbytek kapely a 4 řízci. Jinak bych je ani nenazval. Byli oblečení v kraťasech na způsob "ales gutte" a předváděli parádní taneční kreace. Úspěch kapely byl způsobenej hlavně volbou vhodnejch písniček. Samý starý známý hity jako Veď mně dál, Mám rád svařák, Když sever válčí s jihem, Slavíci z Madridu, u těch řízci hráli na zachodový štětky, který na konci písničky vrhli do publika. Zpěvák byl nějakej zrzek, podobnej Láďovi Křížkovi a druhej byl nějakej místní Walda Matuška. Od pohledu by si ho člověk opravdu s Waldou splet. Bohužel zpěv měl dobrej ale nevýraznej, moc potichu. Obzvlášť, když se rozjelo publikum to bylo znát. A publikum se rozjelo snad už po 2. písničce... Prostě rozjezd, jak má bejt. Chvílema jsme si s Honzou řikali, že ta první skupina se musí někde propadat vzteky a hanbou.

Konečně Kabát
Předkapely dohromady hrály snad 2 hodiny a po 9 hodině nastoupili konečně Kabáti. Bohužel před každou předkapelou i Kabátama se pouštěly na 2 vlekoplošný obrazovky pokaždý 2-3x reklamy na sponzory. Neshledal sem nikde zájem o ně... Mně by bohatě stačily bejt napsaný na vstupence nebo mít někde plakáty. Ale votravovat a zdržovat... holt ta zas.. reklama je dneska všude. To už sem si byl tak nějak jistej, že Kabáti mně zklamat nemůžou a průběh akce asi taky ne. Lidi se mačkali v davu ale udejchat se to dalo. Odejít ale asi 2 hodiny nešlo, nebo šlo ale bez šancí na návrat zpět. Co jsem koukal potom na fotky, stadion byl úplně plnej až ke stánkum a všechny lavičky v ochozech byly taky zaplněný. Nějaký lidi byly i na střeše přilehlýho internátu. Prostě účast pořádná, údajně 20 tis lidí. Bohužel Kabátum ze začátku kapku zlobila technika, takže hned u druhý písničky (Divá Bára) párkrát jedna kytara udělala takovej humbuk, že se kytarista na chvíli odporoučel dozadu "ladit". Zvuk byl taky zezačátku zbytečně moc nahlas a přebasovanej, takže zpěv Pepy Vojtka často zněl megavychlastaně a hrčel. Naštěstí se to časem tak nějak srovnalo (asi ubrali basy) a už to byl zážitek i k poslechu. O ten ale asi přímo pod pódiem nejde. Vyblbli sme se, že sem po půl hodině nestíhal střídat ruce nad hlavou a nevěděl, jestli mam skákat nebo radši dejchat. Parádní bylo, když při písničce Dole v dole vytryskly z několika míst na pódiu ohně. Celkem pěkný a efektivní asi 5metrový plameny. Efektivní... a hřející. Ačkoliv jsme nebyli přímo u pódia, hic byl slušnej a napotřetí už byl cítit smrad spálenejch chlupů, nebo vlasů. Někdy kolem tři čtvrtě na deset oznámili poslední písničku a konec. Samozřejmně jako vždycky nechali publikum volat že ještě nechtěj konec a po malý odmlce zase na asi 6 písniček nastoupili na další nářez. Musim uznat že takovýmu zážitku se pocitově asi nic nevyrovná, žádný CDčko, MP3ka nebo nevim co. Škoda, že nezahráli z Corridy všechny písničky i když výběr starších byl super. Ale zase koncert se zvukově nevyrovná normálně vydávanejm album. Každá písnička zní trochu jinak, než je člověk zvyklej. Někdy líp, někdy hůř.

Konec
Pak už byl konec opravdovej a dav se pohnul. Kupodivu žádná tlačenice, ani jsme nenarazili na žádný debily, kretény ani jinou verbež. A to za celou dobu koncertu. Sice za náma stála banda mániček, z nichž jeden chvíli řvalněco, že Kabát sou sračky a při písničce Krutý Krtek joy, nadával na vyhozený prachy... ale pak skákal a hulákal s davem. Holt adolescent, co se předváděl před holkama. Mimochodem z tohohle pohledu - tlačenice vynikající !!!! Čekal sem víc vožralejch, zfetovanejch nebo agresivních lidí ale nic takovýho se nekonalo. Auto jsme našli v pohodě na svym místě, ani místní kvbojové nerozdávali boty. Vyject se taky dalo celkem v pohodě a mumraj nikde nebyl. Možná je lepší když je spousta aut rozptýlená do 4 směrů po okolních ulicích než jedno velký parkoviště na louce, jak to bejvá. Neměl sem s sebou foťák takže fotky žádný nemam ale stejně bych nevěděl co fotit. Kdo chce, najde si toho dost pro představu na ofiko webu Kabátů. Takže už sem rozhodnutej, že na příští turné Kabátů (nebo Dana Landy) určitě musim vyrazit zase.

Krtek

Edit (3.07.07) Krtek je ondoň - nepoznal ve Walda gangu zpěváka původně z Harleje - Vláďu Šafránka. Už mam CDčko Walda gangu, můžu silně doporučit !
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář