Jdi na obsah Jdi na menu
 


RC model tanku Tiger I

18. 8. 2007

RC model tanku Pzkpfw VI Tiger

Nedavno se mi poštěstilo dohrát D-Day, což je strategie z 2. sv války. A jelikož mně to celkem i chytlo, pořídil sem si i pokračování Moskva to Berlin a sérii her Codename Panzers. (snad se rozepíšu později v samostatném článku). To mně tak nějak naladilo pořídit si nějakého zmenšeného obrněnce i k ošahání. Ideálně RC model akorátovní velikosti, tj. měřítko 1/16 nebo větší. Po zkušennostech s autem bych nic menšího nechtěl. Mam BMW X5, měřítko nevim, velikost je kolem cca 35 cm a je to sporadická velikost. Na ježdění v místnosti je to moc velké, venku by zas auto mohlo být větší, protože na vzdálennost 10+ m je už těžko vidět a člověk si neužije detaily. Navíc tmavá barva a asfalt :-(

Zapátral sem na netu a objevil vlastníka celkem zajímavého modelu T34ky 1/16. Podle velikosti cca 50 cm sem se utvrdil ve vhodnosti měřítka. I cena je celkem snesitelná, větší modely už nejsou záležitostí udělat si radost ale vyloženě nadšeneckou. Chyby model žádné výraznější neměl a cena kolem 2500 kč vypadala nadějně. Už sem byl rozhodnutý po shlédnutí videí majitele kontaktvoat a zjistit, kde se dá pořídit ale než sem se rozhoupal, pátral sem dál. Netajím se sympatiemi k sovětské válečné technice takže ideální by pro mně byla T34 (ať už se 76mm nebo 85mm kanonem) nebo IS2.

Pak sem narazil na stránky Beami-trade, kde nabízejí několik modelů tanků. Konkrétně Pzkpf III, PzkpfV Panther, Pzkpf VI Tiger, M26 Pershing, M41 Walker Bulldog a samohybnou houfnici Sturmtiger. Všechny modely v měřítku 1/16, jezdící s otočnou věží, měnitelným sklonem kanonu a střelbou 6mm plastových kuliček. V ceně 2800 kč. Za cenu 3500 kč jsou ve variantě s reálnými zvuky a vypouštěním kouře. Výrobcem modelů je čínská firma Heng-Long (u houfnice Matoro). Vyměnil sem si pár e-mailů s prodejcem, který mně informoval, že kouřící varianta má navíc kovovou převodovku a hnací ústrojí. Proto jsem se rozhodl pro kouřící variantu. Kouř bych ani moc nemusel ale reálné zvuky bych stejně chtěl. Smůla je kapku v barevném provedení. Panther je v jediné verzi - maskovaný, Panzer III je pořád šedý, Tiger je v levnější variantě k dostání ve 3 barvách - šedá, písková a písková s maskovánim. Dražší verze je jenom šedá :-( Americké tanky jsou hnědý a zelený. Propátral sem i zahraniční weby a našel sem i maskovaného Panzera III nebo šedého Panthera. K nám se ale zatim jiné varianty nedováží. Celkem mně zaráží proč někdo vyrábí ve stejné sérii válečné tanky a jeden poválečný. Radši bych třeba Shermana nebo tu T34ku. Volba padla na německou klasiku - Tigera s kouřem. Panther se mi nelíbil tim zbarvenim. Pouštní nebo šedou verzi bych bral radši ale když neni... bylo objednáno v neděli večer a ve středu už sem si šel na poštu pro balík. Doporučuji přečíst veškeré info na webu, protože některé banální věci se ani v návodu nedočtete.

Nabízené tanky v celé své kráse:
Obrazek Obrazek
Bulldog a Pershing

Obrazek Obrazek
Panzer III a Panther

 

Obrazek Obrazek
Tiger I a houfnice Sturmtiger

A k nám bohužel zatím nedodávané verze Tigera:
Obrazek Obrazek

Krabice,
v níž je tank prodáván, je reprezentativní. Na boku a zvrchu je velké okno zakryté slídou, shora je i ucho na přenášení a celý tank s příslušenstvím je pekně vidět. Skládat nebylo potřeba prakticky nic. Zasunout prut antény do vysílačky, nabít baterku, dát 8 tužkových baterek do vysílačky a může se vyrazit. V příslušenství byla olejnička s olejem na tvorbu kouře, papírový terč, paňáca do poklopu tanku, 100 žlutých kuliček jako střelivo, nabíječka a aršík s obtisky. Během nabíjení baterky jsem ještě dal na tank dodávané obtisky. Vysílačka je 7 kanálová, což celkem překvapí v dané cenové relaci. Pracuje na klasických "hračkových" 27 Mhz. Návod je malá knížečka ve více jazycích a dvojlist A5 s českým překladem. Pak je jako dokumentace přiložen i "plakát" ve stylu rychloinstalačních pokynů jako třeba u základních desek PC. Po pročtení návodu jsem zjistil, že nikde jinde než na webu neni uvedeno jak zacházet s baterkou a jak jí správně nabíjet. Idiot se dočte, že nemá baterku zkratovat, jíst, házet do ohně, dávat na mráz atd... Ale myslící člověk nezjistí jak dlouho baterku nabíjet a jak je to s jejim formátovánim. Baterka je 1700 mAh NiCd. Podle webu jsem tedy baterku nechal 6 hodin nabíjet. Nabíječka je spíše adaptér. Krabička do zásuvky, kabel a konektor na baterku. Ani žádná signalizační LED dioda, že se nabíjí nebo že něco vůbec funguje. Zajímavé je upozornění, že tank nemá jezdit v prašném prostředí, ve vlhku a ani na povrchu, který by mu kladl moc velký odpor. Kdyby se člověk řídil návodem, tak může jezdit akorát někde po lině nebo po měkkém koberci.

A dostáváme se k prvním dojmům - je to obr. Délka 50, šířka 22 a výška 18cm vypadají celkem rozměrně i vedle běžného jezevčíka. Hmotnost je skoro 5 kg s baterkou. Při prvnim pohledu sem začal přemýšlet, jestli se jedná o maketu nebo spíš hračku. Detailů je na modelu dost ale v téhle velikosti si umim představit 3leté dítě jak se na tanku vozí. Tank je komplet plastový, včetně pásů a koleček. Nevim jak ta převodovka, ještě jsem ho nerozebíral. Vpředu jsou 2 světla, asi LEDky. Na předku vany je taky umístěn kus pásu. Je to jenom dekorace, je z plastu a má stříbrnou barvu i když pásy jsou jinak černé. Černá jsou i lana a jiné doplňky na korbě tanku. Nářadí je hnědé (dřevo), prostě vzhled je celkem reálný. Ovládacích prvků na tanku moc není. Zespodu jsou 2 posunovací přepínače. Jeden na zapínání celého tanku, druhý na zapínání "kouře". Píšu to v úvozovkách, osvětlím později. Pak je tam ještě otočný potenciometr na malý šroubováček nebo nehet. Reguluje se jim intenzita vydávaných zvuků. V místnosti stačí mít zvuky na co nejnižší úrovni, pokud je vypnutý kouř. Venku pak podle odjížděné vzdálennosti. Pod pravým poklopem věže se nachází zase šoupací přepínač na zapínání střelby kuliček. Asi nějaká nutnost kvůli "nebezpečí" náhodné střelby kdyby to idiot nevěděl. Na vysílačce jsou 2 2osé páčky a 3 tlačítka. Levá páka řídí pohyb tanku a pravá pohyby věže. Jo a ještě samozřejmě přepínač on/off a signalizační LED dioda. Kuličky se nasýpají do věže levým kulatým poklopem. Do něj se umisťuje i půlpaňáca. Osobně ho ale nevozim, v boji stejně moc tankistů nevykukovalo z tanku. Pak navíc ztěžuje nasýpání kuliček, když je přilepený a když neni, vypadává za jízdy při drncání ven. Údajně se dá nasypat do věže až 100 kuliček ale to bych ani nedoporučoval. Už při (odhadem) 30 kuličkách občas při drncnutí nadskočí poklop a kuličky vyskáčou ven.

Pár detailních fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Startujeme:
Tank se zapíná přepínačem zespodu. Začnou blikat světla a tank na nic nereaguje. V návodu je popsáno na co který ovládací prvek je ale nikde neni uvedeno pořadí ovládání a uvedení do chodu. Napoprvé mně překvapilo, že tank nereaguje na nic. Je nutné ho nejdříve nastartopvat tlačítkem s klíčkem. Ozve se zvuk startování a až se přemění v burácení "živého" tanku, je možné dělat zbytek. Nastartovaný tank přestane blikat a trvale svítí. Celkem hezký je to efekt v noci. Ovládání jízdy mně celkem vyplašilo a musel sem si kapku zvykat. Páčkou dopředu tank (kupodivu) jede dopředu. Dozadu couvá a do stran se otáčí na místě. A to celkem mixérovatě. Prostě za 1-2 vteřiny se otočí na místě o 360 stupňů ! Otáčení za jízdy jsem musel trénovat a získat cit do palce. Chce to držet páčku dopředu a pomalu dávat šikmo do strany. Páčky jsou proporciální takže poloměr otáčení i rychlost jízdy se plynule reguluje. Pochopitelně s ubývající baterkou tank zpomaluje až má problémy zatáčet a jede jenom rovně. To tak po půl hodině ježdění.

Věž
se ovládá druhou páčkou. Logicky do stran se věží otáčí. Věž se nedá otočít o celých 360 stupňů. Odhadem maximálně 340. Ke konci se ozve cvakání a víc už se neotáčí. Ovšem zklamánim pro mně bylo naklápení kanonu a střelba. Kanon se ovládá pohybem páčky k sobě a naklání se nahoru a od maximální polohy zase dolů. Není tedy možné zvednout kanon ze spodní polohy do půlky a pak ho zase dát dolu. Prostě je nutné udělat komplet pohyb nahoru nebo dolu. Člověk tak ani neví kam se bude příště kanon pohybovat. V případě bitvy neni nic blbějšího než při potřebě sklopit kanon začít zvedánim kanonu maximálně nahoru a čekat až se mu uráčí chtít jít zase dolu. Ideální by bylo ovládání podle rozumu - páčka dozadu zvedáme, páčka dopředu sklápíme. Střelba kuliček se ovládá páčkou dopředu. Vedle kanonu se rozsvítí varovná červená LED dioda, ozve se zvuk asi motůrku (pokud ho nepřehluší zvuky tanku) a tank vystřelí 6mm kuličku. Dodávané kuličky jsou žluté, většinu jich člověk najde a i kdyby ne, 1500 ks stojí asi 90 kč. Na webu je psáno dostřel až 25m, dá se tomu i veřit i když jsem to neměřil. Nebezpečí ve střelbě nevidim. Z cca 0,5m do nohy to štípne. Papír do tiskárny to ze stejné vzdálenosti prostřelí i když né naskrz. Určitě by to nevystřelilo oko. Trefený pes většinou zakvičí a už se k modelu nepřibližuje (vyzkoušeno na 1ks štěně a 1 ks dospělý jezevčík). Problém je trochu s mířenim. Ideální je stát za tankem protože jinak člověk neodhadne úhel, kam vůbec míří. Během první projížďky (cca 0,5-1h) se dá s modelem celkem sžít.

Kouř
je kapitola sama pro sebe. Psal sem to v úvodu schválně v úvozovkách protože takhle si kouř nepředstavuju. Médium k jeho výrobě je nějaký olej. Dodávaná olejnička má cca 40ml. Na první naplnění je doporučeno dát do modelu cca 3ml, pak pokaždé 5 ml. Plnění se provádí skrze průhledné hadičky u výfuků. Z nich pak i vychází kouř. Nikde ani neni uvedeno, jestli má každá hadička svojí nebo mají společnou nádobku na olej. Ani neni poznat jestli je nádržka plná nebo prázdná. Dost mně zklamalo to "kouření". Kouř je slabý, spíš je vidět sálající teplo. Nikdy mi nevycházel z obou hadiček. A maximum kdy je něco vidět je tak půl minuty po nastartování. Pak už model nekouří. Nevim, jestli je to záměr nebo chyba. Po dalšim nastartování zase chvilku kouří. Navíc při zaplém koření se ozývá jkýsi hluk. Připadá mi to jako nějaké čerpadlo. Kouřový mechanizmus sem nezkoumal ale nechápu proč by to mělo tak řvát. Proto je nemyslitelné zapínat kouř v místnosti. Zvuky tanku se musí zesílit alespoň na 1/3 aby to přeřvaly. Prostě zklamání. Navíc nikde neni ani zmíňka nebo popis, co to je za látku ke tvorbě kouře. Nevim, co použít až tekutina dojde.

Efekty
Krom kouře umí tank další efekty. Prvním je střelba z kulometu. Vedle kanonu je ve věži červená LEDka, která bliká a ozývá se reálný zvuk kulometu. Tomu není co vytknout. Další efekt je střelba z kanonu. Je tvořena jednak zvukem a druhak efektem zákluzu kanonu. Spíš bych to nazval škubnutim tanku. Při výstřelu tank škubne hodně dozadu a pak trošku dpředu. Efekt je dělaný pohybem obou pásů. Smůla je, že se tank hýbe stejně ať je věž natočená kamkoliv. Takže reálně to vypadá jenom, když je dělo rovně v ose střelby. Naopak naprosto nesmyslně efekt působí při střelbě dozadu. Zvuky jsem už popisoval, jedná se o startování, nastartovaný tank a chcípání. To je ovládáno jedním knoflíkem na vysílačce. Otáčení věže provází zvuk, no nazval bych to brždění Karosy. Asi to bude reálný zvuk. Pohyb děla nahoru a dolu taky. Škoda, že je skoro nemožné sladit výstřel z kanonu s efektem střílejícího tanku. Ideální by blylo ovládání střelby a fiktivní střelby spřažené jenom na knoflík místo páčky. Akorát by se asi nedalo už vůbec odhadovat, kam tank při záškubu vystřelí.

A jak to jezdí ?
Musim uznat, že na vhodném povrchu překvapivě dobře a efektivně. Po bytě pro něj neexistují překážky, každý práh nebo botu tank plavě překoná s drobným propružením podvozku. Co musim zmínit je tlumení. Podvozková kola se dokážou každé nezávisle propružit až cca o 1,5 cm ! Bohužel nedochází k tomu moc často protože na větší pružení je model asi moc lehký. Tank má proto tendence spíš nadskočit nebo změnit úhel celý než jenom propružit třeba 2 kola na nerovnosti. Venku je jíizda celkem rychlá asi tak půl hodiny, než začne docházet baterka. Otáčení na místě jsem zmiňoval. Tank překoná prakticky jakoukoliv překážku, na kterou se dá trochu naject. Zkoušel sem různé pahorky a kopce nebo naštípaná polena. Nikde problém. Občas je třeba v kopečku pootočot se do strany při proklouznutí pásu aby se chyt. A teď se blížim k největší slabině tanku a to jsou pásy a asi převodovka. Často se stává, že pás sjede na hnacím kole dírkami mimo zuby asi tak o 2-5mm. Má to efekt, že se přestane točit a ozývá se rachtání. Předpokládam, že tim se vyosí hnací kolo a rachtaji ozubená kolečka v převodovce. Stačí 2 prsty zatlačit zboku na pás, ten naskočí na zuby a jede se dál. To se ale stává jenom na trávě nebo povrchu s většim odporem. A víc se to stává se slabší baterkou, pak k tomu dojde třeba i na koberci. Nikdy se mi to ale nestalo na asfalně nebo betonu. Každopádně časem už díky tomu není možné tank na posekaném trávníku třeba otočit na místě !

Chci to zkusit prozkoumat, jestli neni zevnitř nějak uvolněné kolo nebo hřídelka k převodovce. Taky jsem zvědavý, jestli je převodovka opravdu kovová. Ale podle zvuku předpokládam, že ne. Protože jsem jinde objevil Panthera, který je s kovovou převodovkou i pásy prodávaný ale kapku dráž. Možná by to šlo vyřešit vyndáním jednoho článku pásu aby došlo k jeho napnutí. Až se mi povede pásy rozpojit, uvidíme, budu tu referovat. Pak zvažuju možnost pořízení kovových pásů. U nás sem je ještě prodávat neviděl, jsem zvědavý na případnou cenu. Případně mi někdo doporučil dát do tanku tak 1/4 kg závaží. Dojde tak k lepšímu pružení podvozku a tank toho víc i vyjede. K dostání jsou i silnější baterie 2400 a 3000 mAh. Prodejce mi akorát sdělil že doba nabíjení se úměrně kapacitě zvyšuje. O kolik ale nesdělil. Hrubým odhadem bych řek že když 1700ka se nabíjí 6 hodin, třítisícovka bude 10,5 hodiny.

Zvuky a jízda je vidět a slyšet na videu třeba tady.

Shrnuto a podtrženo, je to fajn hračka pro dospělé. Až na sjíždění pásů a opravdu slabý kouř můžu modely firmy Heng-long doporučit. Už asi 2x se mi tank po skoku z obrubníku zbláznil a odmítal poslušnost. Zaplo se kouření, střílel jednu kuličku za druhou a nereagoval na cokoliv z vysílačky. Pomohlo akorát ho zvednout a vypnout tlačítkem zespodu. Kdyby byla varianta s reálnými zvuky ale bez kouře bral bych určitě nejradši tu. Ještě si neodpustim zamyšlení, jak se asi ovládá houfnice která nemá otočnou věž ? Přitom je to nejdražší model ze série a prakticky není potřeba jedna páčka na vysílačce. Třeba se ozve někdo z jejích majitelů. Přikládám pár fotek pro představu, kde se dá jak s tankem jezdit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokračování - opravy, úpravy a doplňky

Krtek

 

Komentáře

Přehled komentářů

To Pavell

(PaVeL, 30. 7. 2008 13:18)

Souhlasim s tvym nazorem na popis funkce generatoru. Musim se priznat, ze po te oprave mi tank jeste nezakouril. Hreje se porad (coz citim pres korbu) ale kour je tutam. Zakouril mi vlastne jen jedenkrat - pred opravou - a to, kdyz jsem z generatoru vylil vsechno medium (asi zustalo neco nasate v knotu). Ale tenhle nedostatek oleje byl nejspise pricinou prepaleni dratku.
Ja bohuzel opravenou krabicku slepil lepidlem, protoze tu tavnou pistoli nemam:( Takze az se do neho dostanu podruhe, nejspis vyjmu tu vatu, kterou jsem tam tehdy opet dal. Jestli vyjmout i ten knot - to nevim. Jak pises, odporovy dratek by pak musel byt zcela ponoreny (aby se neprepalil) a zda by pak ohral vsechno mnozstvi oleje tak, aby vyhcazel kour... to by chtelo zkusit. Podle me tam ma ten knot svuj vyznam - ze nasaje jen takove mnozstvi oleje, co dokaze ten odporovy dratek odparit.
Jak pises, nejspis si nejdriv taky objednam ten bublifuk, co tu reklamuje Krtek:) Zarazi me totiz nejen, ze z hrejiciho se generatoru nevychazi zadny kour, ale ze z toho oleje nevychazel ani pote, co jsem ho nakapal na misku na sporaku!

Názor

(Pavell, 29. 7. 2008 21:49)

Podle mě ten origin. kouř. generáror funguje takto. Na dně olejové vany je olej s vatou. Provázek omotaný kolem odp. dratu olejíček nasává a právě tento mastný prvázek kouř vyvíjí. Jakou účinost má tento mechanizmus poznáte při prvním nastartování. Chyba je myslím v tom, že po delším užívání odp. drátek už provázek pak vysuší, že už provázek nestíhá znovu nasát olejíček. Tímpádem odp. drátek se víc přehřeje a přepálí se. Takže by to chtělo zkusit vyjmout vatu, která tam je asi proto,aby zbytečně olejíček nyvytíkal boční dírou při náklonu a sama zhoršuje nasávání pro provázek. Vyjmutím vaty se nám dostane víc prostoru, který bych využil větším ponořením provázku na dno olejové vany. Nebo zkuste na dno dát samotný odp. drátek, schválně co to udělá. Já osobně, až bude čas vyzkouším. Další čast kouřového generátoru je pístek, který tlačí vcelku pravidelně kouř ven. Většině asi vadí ten klepavý zvuk. Většiná HL tankistů pístek vymění za nějakou tu vrtulku. Doporučuji velice přesně souosé uložení vrtulky ( nejlepší je chladíč z počítače, který má ložisko) , jinak nastává vysoké chvění hodící se spíše pro vibroš:-)

Kouřový generátor pro PaVel

(Pavell, 29. 7. 2008 21:24)

Hoj. Ty já nevím. Mě originál kouř. gener. i s orig. olejíčkem kouřil. Sice málo a jen tak asi minutu po zapnutí. Nevím v čem je chyba. Mám kouřivý generátor co jsem teď postavil rozebiratelný. Já jsem tam nedal tu vatu. Vyzkoušej dát odporový drátek v olejové vaničce co nejníže. Chtělo by to mít nastartované i s otevřeným generátorem. Já bych vyřizl zvrchu takové víčko a znovu ho povrchně přilepil tavnou pistolí, to se da nožen vždy snadno odříznout a nakouknout. Tento postup jsem tedy ještě nedělal. Já jsem si vyrobil komplet nový gen. už s víčkami. Smontoval, zavřel zaklapl a kouřilo. A vlastně se ještě do něho nepodíval, pokud vím. No a já už mám stejně po oleji. Vyzkouším ten co koupil tady Krtek.

objednáno...

(BaRT, 28. 7. 2008 18:23)

tak jsem chtěl toho Tigra, ale byl jen ve verzi vše plast, v kovu byl Buldog a Panther, vím že Panther není tak modelový, ale raději jeho než Buldog. Takže Panther: Kovová převodovka, kovová náhonová kola plus kovové pásy za 2990Kč
Mají více smluvních prodejců po celé ČR a za tyhle peníze Vám model dodají k Vám nejblíž - takže žádná pošta.

http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=33043

Prodejci:
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=2

nový typ

(BaRT, 27. 7. 2008 10:51)

nový tank Heng Long:

Stug Ausf F/8, 8 Serie III

http://www.matotoys.cn/UploadFile/ProBig/20592.jpg

Ebay

(Pavel MB, 24. 7. 2008 19:41)

Ještě bych se vrátil k nákupům z USA přes ebay.Clo se neplatí pokud máte kupovanou věc pro osobní potřebu.Platí se ale 19% DPH a to v případě že je to dražší než 5000kč.To zaplatíš při převzetí zásilky od české pošty.Není to sice moje osobní zkušenost ale jeden můj dobrej známej už takhle nakupoval několikrát a žádnej problém.Do výpočtu DPH se nezapočítává cena poštovného.Chce to se jen zaregistrovat na ebay a založit si PAY PAL ůčet abyste mohli bezpečně platit a nemuseli mít obavy ze zneužití vaší karty atd..

Dejmy jsou v komine

(PaVeL, 22. 7. 2008 20:36)

... jsem rad, ze zde muzu plynule navazat na zkusenosti kolegy. Do rozboru kouroveho generatoru (po zminovynych strastech nize)jsem se pustil minuly tyden. Po dlouhem badani, jak se do poctive zalepene krabicky dostat a zachovat ji pro pozdejsi montaz, se mi povedlo provest rez, aniz bych poskodil vnitrni "mechanismus." Cekal jsem kdecos, prekvapilo me ale jen mnozstvi vaty a knot, ktery byl omotany kolem nize zminovaneho odporoveho dratku - plniciho ulohu topne spiraly. Ten je natoceny na jakesi niti a musim priznat, ze samotneho dratku jsem si napoprve vubec nevsiml. Je tenky jako vlasek, coz bylo pravdepodobne i pricinou, proc mi tank nekouril. Byl prepaleny na jednom miste. Dalo mi !velkou! praci jej o prepaleny kus zkratit, vlozit ho spolu s niti do kontaktu (podobnemu zakonceni lanka na kole) a ten pripajet k plosnaku, od nehoz vedou napajeci vodice generatoru. Behem teto prace, s kterou jsem se doslova mrcasil, mi tatka pomohl opravit krabicku. Do ni jsme opraveny "mechanismus" poctive opet naskladali. Kdyz jsem vse vratil na sve misto, doplnil medium pro vyrobu koure, doprala mi vsechna prace dobreho pocitu z ohrivajici se krabicky. Koure jsem se ale nedockal :((((((( Po celovecerni praci jsem sel s pocitem bezmoci spat a rano jsem nakapal par kapek oleje na misku a nechal ji hrat na sporaku. I kdyz vse bylo zhave, z oleje nevychazel kour zadny. Tak nevim jestli mam doma davku smejdu, nebo uz jeho kourici schopnost vyprchala. Ted uz jen cekam, kdy se mi uvnitr tanku dratek opet prepali. Nastesti pres korbu poznam, ze se stale hreje. Ale do noveho generatoru bych po teto zkusenosti nejspis neinvestoval. Kdyz vidim, ze konec funkce je opravdu nasnade. Ale pohled na kourici tank me porad laka!

Kouřuvý generátor

(Pavell, 22. 7. 2008 16:52)

No tak jsem rozebral kouřový generátor. nechal jsem jen krabičku ve které je lanko namotané na odporový drátek a olejíček. Použil jsem větráček z počítače, ale motorek jsem použil z kouřového generátoru. Větráček se na výšku taktak vejde do modelu. smontoval jsem to a fungovalo to. do té doby než neprdnul zmiňovaný odporový drátek. Bylo po kouři. Všecko jsem to rozebral, Odporový drátek znovu PRACNĚ přidělal, ale teď vlastně musím vyrobut novou bedničku na olejíček a odp. drátek. a taky větráček někde sháním menší. Snad se bude hodid z osvěžovače vzduchu do auta. Přidělá se to k motorku a motorek se nalepí tak, aby byla vrtulka co nejblíže boční dírce v olejové krabičce. Všechno to je v Plast. krabičce, kde bylo lepení na duše. Je to samé lepení a lepení. Vypadá to blbě ale funguje to jíp než originál a hlavně je to tiché. Akorát už mi dochází olejíček.

Ebay

(BaRT, 22. 7. 2008 12:50)

Krom tanků sbírám kovové modely:

http://web.telecom.cz/bart/Citroen/Citroen.html

některé se v ČR nedají koupit, tak je mam z Číny, nebo USA a žádné proclívání není. Zaplatím přez Pay Pal cenu s poštou a pošťák mě přinese balíček domů, tím že platím předem není nikde vidět zda mě jen známí neposílá dárek....

Ebay

(Radek, 22. 7. 2008 11:06)

Nevím jak je to s Ebay z Ameriky, ale tato země není členem EU a když si představím proclívání na celnici, tak by mi asi hráblo. Našel jsem pár adres s cenami v dolarech, které při současném kurzu jsou velmi příznivé, ale proclívání mě odrazuje.
Pokud máš s dodávkami z ameriky nějaké zkušenosti, zkus to sem hodit.

Radek

Jen názor,nic víc.

(Pavel,MB, 22. 7. 2008 10:56)

Zdravím všechny majitele tanků HL.Taky mám Tigra1 a musím říct že o kvalitě těhto modelů zde již bylo řečeno mnohé a musím s nimi jen souhlasit.Je to prostě jen levná hračka.Dá se pochopitelně za pomoci tuningových dílů převážně prodávaných v Německu celkem slušně upravit.otázkou je na kolik vás to ve finale vyjde.Tamiye je u nas drahá ale třeba na americké ebay se dá pořídit za 600˘dolarů včetně poštovného.To už by možná stálo za úvahu.Pravdou taky je že tato stavebnice neobsahuje vysílačku kterou je nutno dokoupit.Jelikož je to ale jen 4kanál nebude to stát svět a máte model do kterého podle mého názoru nebudete muset investovat hromadu dalších investic a práce.osobně o tom dost uvažuju než pracně předělávat HL.Přeji všem mnoho zdaru s těmito modely a těším se na další zkušenosti o které se tadi dělíte.

Nejlepší volba

(BaRT, 22. 7. 2008 10:07)

A co Tiger I od Matorro:

http://torro-gmbh.de/tiger_I._41.html#5

Proporciální ovládání je i s aku a detaily jsou slušné. (cena 4500 se ještě dá)

Nejlepší volba

(BaRT, 21. 7. 2008 18:23)

To je taky pravda, no vezmu asi toho HL za 2900 s kovovými pásy a převodovkou, jestli neseženu někde něco levněji a uvidím s těmi nabíječkami máš taky pravdu.

Nejlepší volba

(Radek, 21. 7. 2008 15:05)

Nejlepší by bylo koupit tank u:

http://www.asiatam.de/

pokud máš někoho v Německu.

na těchto stránkách je i spousta příslušenství k tankům.Tyto tanky by měly mít výztužnou lištu s mosaznými pouzdry a nemělo by docházet tak snadno k ulomení klik pojezdových kol.
TORRO je vlastně také jen Heng Long, ale modifikovaný a navíc k němu není nabíječka a akumulátory, které k dyž přičteš k ceně Ti ukáží, že není až tak levný.
Jeho podoba je ale věrnější originálu tanku. Jak je to s podvozkem by Ti ale musel říct někdo kdo TORRO má.
Toto ber jako můj názor, který není směrodatný, jen jsem Ti chtěl ukázat co jiného ještě existuje.
Jestli má někdo TORRO měl by ho nafotit ze všech stran a dát poznatky o podvozku, eventuelně vyvrátit můj názor, že jde o modifikovaný Heng Long.

Napínák pásů

(Radek, 21. 7. 2008 14:50)

Na tomto odkazu je vtipně udělaný napínák pásů, je to vše z tyčky M4 a šroubů M4 a dalšího snadno dostupného materiálu. Komentář je v Němčině, ale obrázky jsou ilustrativní.


http://dosenkiller.piczo.com/?g=44205655&cr=7

volba

(BaRT, 20. 7. 2008 23:04)

Ahoj super články zvažuji že si jeden tank pořídím. Líbí se mi tyhle dva:

http://www.rcshop.eu/rc-tank-116-german-tiger-pzkpfw-vi-tiger-i-kour-zvuk-kov-p-10226.html?zenid=sbmstkle3549ce7vto173atqa4

mebo

http://www.beami-trade.eu/index.html?pod=/_p018.htm

jak jsem pochopil z Vaší diskuze tak Torro je hezčí a bytelnější, HL má různé zrychlení a když vezmu tenhle rovnou s kovovými pásy a převody neměl by být problém za cenu trochu menších detailů... co byste vzaly Vy pokud byste nakupovali znovu?
Airsoft pro mě není důležitý...

Nový Jičín

(Pavell, 19. 7. 2008 22:39)

Jo a kanon jsem prodloužil o asi 2 cm

Torro a

(Kunin, 15. 7. 2008 8:24)

A nejni lepší si koupit to Torro,a nebo když už chcete tank co střílí kuličky,tak u beami-trade.cz maji King Tiger 2 od Matorro.Já mam tu sadu od Torra,ten tiger vs.T34 a jsem spokojený žádný oroblémy nemam,a to už tanky mam nejmíň rok.
A navíc díky infračevenému světlu se dá s tankama mezi sebou bitvit a je to super(když máte s kym.

Kourovy generator

(Pavel, 9. 7. 2008 18:11)

2 Radek: Myslim, ze urcite ne. Ja osobne jsem za tve prispevky vdecny, protoze v soucasnosti zrovna resim zatracenou vyrobu koure. Zkusim jeste to co tu pises, to je snad posledni moznost pred rozebranim samotneho modulu. Tank mi zakouril pouze jednou a to jeste kdyz jsem z nadobky vylil vsechno medium. Nejspis to zateklo "kamsi," kde se medium hreje a tim mi byl poskytnut okamzik, ktery hned pominul. Netusim jak to uvnitr generatoru vypada, muj je z nepruhledneho plastu a nikde jsem o nem nenasel jakoukoli zminku... :/

Adresa

(Radek, 7. 7. 2008 10:52)

Ještě jedny dobré stránky, je tu vidět jak hoši v Německu řeší napínáky pásů, zpevnění uložení poháněcích kol atd...

http://www.tank-modellbau.de/

A vše o tanku v němčině je zde:

http://www.tigerpanzer.de/main.htm

Chce to ale umět německy...

Radek


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »