Jdi na obsah Jdi na menu
 


RC model tanku Tiger I

18. 8. 2007

RC model tanku Pzkpfw VI Tiger

Nedavno se mi poštěstilo dohrát D-Day, což je strategie z 2. sv války. A jelikož mně to celkem i chytlo, pořídil sem si i pokračování Moskva to Berlin a sérii her Codename Panzers. (snad se rozepíšu později v samostatném článku). To mně tak nějak naladilo pořídit si nějakého zmenšeného obrněnce i k ošahání. Ideálně RC model akorátovní velikosti, tj. měřítko 1/16 nebo větší. Po zkušennostech s autem bych nic menšího nechtěl. Mam BMW X5, měřítko nevim, velikost je kolem cca 35 cm a je to sporadická velikost. Na ježdění v místnosti je to moc velké, venku by zas auto mohlo být větší, protože na vzdálennost 10+ m je už těžko vidět a člověk si neužije detaily. Navíc tmavá barva a asfalt :-(

Zapátral sem na netu a objevil vlastníka celkem zajímavého modelu T34ky 1/16. Podle velikosti cca 50 cm sem se utvrdil ve vhodnosti měřítka. I cena je celkem snesitelná, větší modely už nejsou záležitostí udělat si radost ale vyloženě nadšeneckou. Chyby model žádné výraznější neměl a cena kolem 2500 kč vypadala nadějně. Už sem byl rozhodnutý po shlédnutí videí majitele kontaktvoat a zjistit, kde se dá pořídit ale než sem se rozhoupal, pátral sem dál. Netajím se sympatiemi k sovětské válečné technice takže ideální by pro mně byla T34 (ať už se 76mm nebo 85mm kanonem) nebo IS2.

Pak sem narazil na stránky Beami-trade, kde nabízejí několik modelů tanků. Konkrétně Pzkpf III, PzkpfV Panther, Pzkpf VI Tiger, M26 Pershing, M41 Walker Bulldog a samohybnou houfnici Sturmtiger. Všechny modely v měřítku 1/16, jezdící s otočnou věží, měnitelným sklonem kanonu a střelbou 6mm plastových kuliček. V ceně 2800 kč. Za cenu 3500 kč jsou ve variantě s reálnými zvuky a vypouštěním kouře. Výrobcem modelů je čínská firma Heng-Long (u houfnice Matoro). Vyměnil sem si pár e-mailů s prodejcem, který mně informoval, že kouřící varianta má navíc kovovou převodovku a hnací ústrojí. Proto jsem se rozhodl pro kouřící variantu. Kouř bych ani moc nemusel ale reálné zvuky bych stejně chtěl. Smůla je kapku v barevném provedení. Panther je v jediné verzi - maskovaný, Panzer III je pořád šedý, Tiger je v levnější variantě k dostání ve 3 barvách - šedá, písková a písková s maskovánim. Dražší verze je jenom šedá :-( Americké tanky jsou hnědý a zelený. Propátral sem i zahraniční weby a našel sem i maskovaného Panzera III nebo šedého Panthera. K nám se ale zatim jiné varianty nedováží. Celkem mně zaráží proč někdo vyrábí ve stejné sérii válečné tanky a jeden poválečný. Radši bych třeba Shermana nebo tu T34ku. Volba padla na německou klasiku - Tigera s kouřem. Panther se mi nelíbil tim zbarvenim. Pouštní nebo šedou verzi bych bral radši ale když neni... bylo objednáno v neděli večer a ve středu už sem si šel na poštu pro balík. Doporučuji přečíst veškeré info na webu, protože některé banální věci se ani v návodu nedočtete.

Nabízené tanky v celé své kráse:
Obrazek Obrazek
Bulldog a Pershing

Obrazek Obrazek
Panzer III a Panther

 

Obrazek Obrazek
Tiger I a houfnice Sturmtiger

A k nám bohužel zatím nedodávané verze Tigera:
Obrazek Obrazek

Krabice,
v níž je tank prodáván, je reprezentativní. Na boku a zvrchu je velké okno zakryté slídou, shora je i ucho na přenášení a celý tank s příslušenstvím je pekně vidět. Skládat nebylo potřeba prakticky nic. Zasunout prut antény do vysílačky, nabít baterku, dát 8 tužkových baterek do vysílačky a může se vyrazit. V příslušenství byla olejnička s olejem na tvorbu kouře, papírový terč, paňáca do poklopu tanku, 100 žlutých kuliček jako střelivo, nabíječka a aršík s obtisky. Během nabíjení baterky jsem ještě dal na tank dodávané obtisky. Vysílačka je 7 kanálová, což celkem překvapí v dané cenové relaci. Pracuje na klasických "hračkových" 27 Mhz. Návod je malá knížečka ve více jazycích a dvojlist A5 s českým překladem. Pak je jako dokumentace přiložen i "plakát" ve stylu rychloinstalačních pokynů jako třeba u základních desek PC. Po pročtení návodu jsem zjistil, že nikde jinde než na webu neni uvedeno jak zacházet s baterkou a jak jí správně nabíjet. Idiot se dočte, že nemá baterku zkratovat, jíst, házet do ohně, dávat na mráz atd... Ale myslící člověk nezjistí jak dlouho baterku nabíjet a jak je to s jejim formátovánim. Baterka je 1700 mAh NiCd. Podle webu jsem tedy baterku nechal 6 hodin nabíjet. Nabíječka je spíše adaptér. Krabička do zásuvky, kabel a konektor na baterku. Ani žádná signalizační LED dioda, že se nabíjí nebo že něco vůbec funguje. Zajímavé je upozornění, že tank nemá jezdit v prašném prostředí, ve vlhku a ani na povrchu, který by mu kladl moc velký odpor. Kdyby se člověk řídil návodem, tak může jezdit akorát někde po lině nebo po měkkém koberci.

A dostáváme se k prvním dojmům - je to obr. Délka 50, šířka 22 a výška 18cm vypadají celkem rozměrně i vedle běžného jezevčíka. Hmotnost je skoro 5 kg s baterkou. Při prvnim pohledu sem začal přemýšlet, jestli se jedná o maketu nebo spíš hračku. Detailů je na modelu dost ale v téhle velikosti si umim představit 3leté dítě jak se na tanku vozí. Tank je komplet plastový, včetně pásů a koleček. Nevim jak ta převodovka, ještě jsem ho nerozebíral. Vpředu jsou 2 světla, asi LEDky. Na předku vany je taky umístěn kus pásu. Je to jenom dekorace, je z plastu a má stříbrnou barvu i když pásy jsou jinak černé. Černá jsou i lana a jiné doplňky na korbě tanku. Nářadí je hnědé (dřevo), prostě vzhled je celkem reálný. Ovládacích prvků na tanku moc není. Zespodu jsou 2 posunovací přepínače. Jeden na zapínání celého tanku, druhý na zapínání "kouře". Píšu to v úvozovkách, osvětlím později. Pak je tam ještě otočný potenciometr na malý šroubováček nebo nehet. Reguluje se jim intenzita vydávaných zvuků. V místnosti stačí mít zvuky na co nejnižší úrovni, pokud je vypnutý kouř. Venku pak podle odjížděné vzdálennosti. Pod pravým poklopem věže se nachází zase šoupací přepínač na zapínání střelby kuliček. Asi nějaká nutnost kvůli "nebezpečí" náhodné střelby kdyby to idiot nevěděl. Na vysílačce jsou 2 2osé páčky a 3 tlačítka. Levá páka řídí pohyb tanku a pravá pohyby věže. Jo a ještě samozřejmě přepínač on/off a signalizační LED dioda. Kuličky se nasýpají do věže levým kulatým poklopem. Do něj se umisťuje i půlpaňáca. Osobně ho ale nevozim, v boji stejně moc tankistů nevykukovalo z tanku. Pak navíc ztěžuje nasýpání kuliček, když je přilepený a když neni, vypadává za jízdy při drncání ven. Údajně se dá nasypat do věže až 100 kuliček ale to bych ani nedoporučoval. Už při (odhadem) 30 kuličkách občas při drncnutí nadskočí poklop a kuličky vyskáčou ven.

Pár detailních fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Startujeme:
Tank se zapíná přepínačem zespodu. Začnou blikat světla a tank na nic nereaguje. V návodu je popsáno na co který ovládací prvek je ale nikde neni uvedeno pořadí ovládání a uvedení do chodu. Napoprvé mně překvapilo, že tank nereaguje na nic. Je nutné ho nejdříve nastartopvat tlačítkem s klíčkem. Ozve se zvuk startování a až se přemění v burácení "živého" tanku, je možné dělat zbytek. Nastartovaný tank přestane blikat a trvale svítí. Celkem hezký je to efekt v noci. Ovládání jízdy mně celkem vyplašilo a musel sem si kapku zvykat. Páčkou dopředu tank (kupodivu) jede dopředu. Dozadu couvá a do stran se otáčí na místě. A to celkem mixérovatě. Prostě za 1-2 vteřiny se otočí na místě o 360 stupňů ! Otáčení za jízdy jsem musel trénovat a získat cit do palce. Chce to držet páčku dopředu a pomalu dávat šikmo do strany. Páčky jsou proporciální takže poloměr otáčení i rychlost jízdy se plynule reguluje. Pochopitelně s ubývající baterkou tank zpomaluje až má problémy zatáčet a jede jenom rovně. To tak po půl hodině ježdění.

Věž
se ovládá druhou páčkou. Logicky do stran se věží otáčí. Věž se nedá otočít o celých 360 stupňů. Odhadem maximálně 340. Ke konci se ozve cvakání a víc už se neotáčí. Ovšem zklamánim pro mně bylo naklápení kanonu a střelba. Kanon se ovládá pohybem páčky k sobě a naklání se nahoru a od maximální polohy zase dolů. Není tedy možné zvednout kanon ze spodní polohy do půlky a pak ho zase dát dolu. Prostě je nutné udělat komplet pohyb nahoru nebo dolu. Člověk tak ani neví kam se bude příště kanon pohybovat. V případě bitvy neni nic blbějšího než při potřebě sklopit kanon začít zvedánim kanonu maximálně nahoru a čekat až se mu uráčí chtít jít zase dolu. Ideální by bylo ovládání podle rozumu - páčka dozadu zvedáme, páčka dopředu sklápíme. Střelba kuliček se ovládá páčkou dopředu. Vedle kanonu se rozsvítí varovná červená LED dioda, ozve se zvuk asi motůrku (pokud ho nepřehluší zvuky tanku) a tank vystřelí 6mm kuličku. Dodávané kuličky jsou žluté, většinu jich člověk najde a i kdyby ne, 1500 ks stojí asi 90 kč. Na webu je psáno dostřel až 25m, dá se tomu i veřit i když jsem to neměřil. Nebezpečí ve střelbě nevidim. Z cca 0,5m do nohy to štípne. Papír do tiskárny to ze stejné vzdálenosti prostřelí i když né naskrz. Určitě by to nevystřelilo oko. Trefený pes většinou zakvičí a už se k modelu nepřibližuje (vyzkoušeno na 1ks štěně a 1 ks dospělý jezevčík). Problém je trochu s mířenim. Ideální je stát za tankem protože jinak člověk neodhadne úhel, kam vůbec míří. Během první projížďky (cca 0,5-1h) se dá s modelem celkem sžít.

Kouř
je kapitola sama pro sebe. Psal sem to v úvodu schválně v úvozovkách protože takhle si kouř nepředstavuju. Médium k jeho výrobě je nějaký olej. Dodávaná olejnička má cca 40ml. Na první naplnění je doporučeno dát do modelu cca 3ml, pak pokaždé 5 ml. Plnění se provádí skrze průhledné hadičky u výfuků. Z nich pak i vychází kouř. Nikde ani neni uvedeno, jestli má každá hadička svojí nebo mají společnou nádobku na olej. Ani neni poznat jestli je nádržka plná nebo prázdná. Dost mně zklamalo to "kouření". Kouř je slabý, spíš je vidět sálající teplo. Nikdy mi nevycházel z obou hadiček. A maximum kdy je něco vidět je tak půl minuty po nastartování. Pak už model nekouří. Nevim, jestli je to záměr nebo chyba. Po dalšim nastartování zase chvilku kouří. Navíc při zaplém koření se ozývá jkýsi hluk. Připadá mi to jako nějaké čerpadlo. Kouřový mechanizmus sem nezkoumal ale nechápu proč by to mělo tak řvát. Proto je nemyslitelné zapínat kouř v místnosti. Zvuky tanku se musí zesílit alespoň na 1/3 aby to přeřvaly. Prostě zklamání. Navíc nikde neni ani zmíňka nebo popis, co to je za látku ke tvorbě kouře. Nevim, co použít až tekutina dojde.

Efekty
Krom kouře umí tank další efekty. Prvním je střelba z kulometu. Vedle kanonu je ve věži červená LEDka, která bliká a ozývá se reálný zvuk kulometu. Tomu není co vytknout. Další efekt je střelba z kanonu. Je tvořena jednak zvukem a druhak efektem zákluzu kanonu. Spíš bych to nazval škubnutim tanku. Při výstřelu tank škubne hodně dozadu a pak trošku dpředu. Efekt je dělaný pohybem obou pásů. Smůla je, že se tank hýbe stejně ať je věž natočená kamkoliv. Takže reálně to vypadá jenom, když je dělo rovně v ose střelby. Naopak naprosto nesmyslně efekt působí při střelbě dozadu. Zvuky jsem už popisoval, jedná se o startování, nastartovaný tank a chcípání. To je ovládáno jedním knoflíkem na vysílačce. Otáčení věže provází zvuk, no nazval bych to brždění Karosy. Asi to bude reálný zvuk. Pohyb děla nahoru a dolu taky. Škoda, že je skoro nemožné sladit výstřel z kanonu s efektem střílejícího tanku. Ideální by blylo ovládání střelby a fiktivní střelby spřažené jenom na knoflík místo páčky. Akorát by se asi nedalo už vůbec odhadovat, kam tank při záškubu vystřelí.

A jak to jezdí ?
Musim uznat, že na vhodném povrchu překvapivě dobře a efektivně. Po bytě pro něj neexistují překážky, každý práh nebo botu tank plavě překoná s drobným propružením podvozku. Co musim zmínit je tlumení. Podvozková kola se dokážou každé nezávisle propružit až cca o 1,5 cm ! Bohužel nedochází k tomu moc často protože na větší pružení je model asi moc lehký. Tank má proto tendence spíš nadskočit nebo změnit úhel celý než jenom propružit třeba 2 kola na nerovnosti. Venku je jíizda celkem rychlá asi tak půl hodiny, než začne docházet baterka. Otáčení na místě jsem zmiňoval. Tank překoná prakticky jakoukoliv překážku, na kterou se dá trochu naject. Zkoušel sem různé pahorky a kopce nebo naštípaná polena. Nikde problém. Občas je třeba v kopečku pootočot se do strany při proklouznutí pásu aby se chyt. A teď se blížim k největší slabině tanku a to jsou pásy a asi převodovka. Často se stává, že pás sjede na hnacím kole dírkami mimo zuby asi tak o 2-5mm. Má to efekt, že se přestane točit a ozývá se rachtání. Předpokládam, že tim se vyosí hnací kolo a rachtaji ozubená kolečka v převodovce. Stačí 2 prsty zatlačit zboku na pás, ten naskočí na zuby a jede se dál. To se ale stává jenom na trávě nebo povrchu s většim odporem. A víc se to stává se slabší baterkou, pak k tomu dojde třeba i na koberci. Nikdy se mi to ale nestalo na asfalně nebo betonu. Každopádně časem už díky tomu není možné tank na posekaném trávníku třeba otočit na místě !

Chci to zkusit prozkoumat, jestli neni zevnitř nějak uvolněné kolo nebo hřídelka k převodovce. Taky jsem zvědavý, jestli je převodovka opravdu kovová. Ale podle zvuku předpokládam, že ne. Protože jsem jinde objevil Panthera, který je s kovovou převodovkou i pásy prodávaný ale kapku dráž. Možná by to šlo vyřešit vyndáním jednoho článku pásu aby došlo k jeho napnutí. Až se mi povede pásy rozpojit, uvidíme, budu tu referovat. Pak zvažuju možnost pořízení kovových pásů. U nás sem je ještě prodávat neviděl, jsem zvědavý na případnou cenu. Případně mi někdo doporučil dát do tanku tak 1/4 kg závaží. Dojde tak k lepšímu pružení podvozku a tank toho víc i vyjede. K dostání jsou i silnější baterie 2400 a 3000 mAh. Prodejce mi akorát sdělil že doba nabíjení se úměrně kapacitě zvyšuje. O kolik ale nesdělil. Hrubým odhadem bych řek že když 1700ka se nabíjí 6 hodin, třítisícovka bude 10,5 hodiny.

Zvuky a jízda je vidět a slyšet na videu třeba tady.

Shrnuto a podtrženo, je to fajn hračka pro dospělé. Až na sjíždění pásů a opravdu slabý kouř můžu modely firmy Heng-long doporučit. Už asi 2x se mi tank po skoku z obrubníku zbláznil a odmítal poslušnost. Zaplo se kouření, střílel jednu kuličku za druhou a nereagoval na cokoliv z vysílačky. Pomohlo akorát ho zvednout a vypnout tlačítkem zespodu. Kdyby byla varianta s reálnými zvuky ale bez kouře bral bych určitě nejradši tu. Ještě si neodpustim zamyšlení, jak se asi ovládá houfnice která nemá otočnou věž ? Přitom je to nejdražší model ze série a prakticky není potřeba jedna páčka na vysílačce. Třeba se ozve někdo z jejích majitelů. Přikládám pár fotek pro představu, kde se dá jak s tankem jezdit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokračování - opravy, úpravy a doplňky

Krtek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Celokovove modely

(SiuLouFu, 24. 9. 2008 15:49)

Tady je neco pro fajnsmekry - celokovove modely tanku v meritku 1:8, 1:6 a 1:4:

http://www.rctank.jp/01-e.htm

Jen ty ceny jsou trosku nekde jinde. Ale za pokoukani to urcite stoji. Na tom nejvetsim tanciku v meritku 1:4 se da i jezdit:

http://www.youtube.com/watch?v=83kF9TU8k7c

Kovový pojezdový kola

(Krtek, 23. 9. 2008 22:07)

Já to budu právě mít taky z německa. Přez jednoho ochotnýho člověka tady. Psal sem kdysi do beami a oni mi odepsali, že prej to chtěj taky prodávat ale zatim to nenabízeji :-(

Re:kovový pojezd kola

(Vodojem, 23. 9. 2008 21:54)

Díkes za odpověď, poradil bys mi kde sehnat tady ty vnitřní lišty na ty závěsy? Našel sem je zatim jenom v dojčlandu

Kovový pojezdový kola

(Krtek, 23. 9. 2008 21:24)

Ahoj Vodojeme :-) Kovový kola mam jenom hnací a napínací, teda přední a zadní. Pojezdový vyměníš taky snadno. Stačí ty osy (rovně!) povytahovat z těch ramen. Já kovový pojezdový kola kupovat nebudu ale ramena už mam objednaný i s tou lištou co řeší ulamování zavěšení. Na to bacha, ty plastový čepy se ulamujou skoro samy jakmile trošku zkroutíš ramena. Až mi to přijde tak samosebně spácham další článek.

Dotaz na montáž kovových pojezdových kol

(Vodojem, 23. 9. 2008 21:15)

Čau tankáni
Rád bych se Vás někoho zeptal, jestli ste někdo montovali už kovový pojezdový kola. Sem z toho nějakej zmatenej a nevim jak na to abych to zbytečně nezkonil. Pokud někdo už má tuhle anabázi za sebou poprosil bych ho o radu případně nějaký fotky z montáže(pokud sou).
Jo abych doplnil, mám Tigra I od HL už z krámu na něm je metal tuning(pásy, převodovka, hnací kola), pojezdový kola a torzní ramena v kovu sem koupil u Beami-Trade.
Tankum zdar

Novinka Heng Long

(síra, 23. 9. 2008 10:26)

Tak se v Číně rozhodly , že nás budou dobře zásobovat .
Jen co do prodeje přišel Stug IIIG , tak je ohlášená další novinka Jagdpanther . Povzbuzující je to , že výrobce nezopakoval chybu z Panthera , kde vytvořil bastarda na podvozku Tigera a vyrobil kompletně nový model včetně vany a podvozku . Tím se mi vkrádá otázka: "Když už Jagdpanther , proč ne nový Panther?"
Více info na přiloženém odkazu .
http://mmodell.de/forum/index.php?page=Thread&postID=5158#post5158

T-34

(Zdeněk, 22. 9. 2008 18:30)

Jak už jsem psal tak se musí 34 dovážit ted jsem měl problém s hnací hřídelí začka se protáčet ale bohužel nejde demontovat maj to všechno zalepený ale podařilo se mě ji provrtat a dát tam průmě 1,5mm kolíček co se týká kovovích pásů tak si myslím že 34 má slabí motory a nemusela by je utáhnout přeci jenom něco váží jinak je mam na panteru a jsou podle mně jenom perfektní na pohled a jízda je taková realistická na panzeru III mám plastoví a ty už tuho najezdili několik kilometrů to vážně nepřeháním jezdí s ním můj syn http://www.beami-trade.eu/index.html?pod=_rct008.htm

T-34 léto

(vicomt, 20. 9. 2008 14:58)

Zdravím. Mám prosbičku: nemáte někdo zkušenosti s rc t-34? uvažuji o jeho koupi a rád bych se o tom modelu něco dozvěděl zvláště o jeho slabinách, výhodách atd.Protože bych s tankem jezdil rád doma i venku budou asi nutné kovové pásy a kovová převodovka. Nevíte kde se tyto dají sehnat a v jaké cennové relaci se pohybují.??? Za veškeré nápady a vylepšení které mi pošlete na e-mail :patrik.slambor@seznam.cz díky.

Video Tiger I

(Diod, 11. 9. 2008 21:30)

Zdravim všechny! Chci si taky koupi Tiger I, tak brouzdám po internetu a našel jsem tohle pěkný video. Není to model, je to skutečný tank, tak kdyby měl někdo zájem

http://media.photobucket.com/video/tiger%20i/mtoao/TigerStart_0001.flv?o=1

pásy na panthera

(síra, 2. 9. 2008 12:30)

napiš mi na pouzdra@seznam.cz

TIGER MATORRO

(thor, 2. 9. 2008 9:24)

Koupil jsem ho na aamobilmarket.cz , ale to asi byla chyba .Podle přelepené adresy šlo poznat , že to berou od beami trade .
Došel totiž poškozený a nekompletní , všechno jsem nafotil a poslal mailem na aamobilmarket a ani po týdnu nijak nereagovali .
Vzadu nad pravým blatníkem je ulomený a chybějící hever , chybí i krytka středového šroubu u jednoho hnacího kola a na d.o. je ulomené poutko na zavěšení .
Docela dost na jednu zásilku .
Naštěstí jsou i klady . Jezdí skvěle a netrpí bolestí Heng longu - pásy nepadají v žádném terénu ani v trávě a je modelově věrnější originálu .
Ani elektronika neblbne po skoku z překážky , jak už tady někdo zmínil .
Jen těm plastovým pásům dává beton a podobné drsné a tvrdé povrchy zabrat , zdají se mi po týdnu intenzivního ježdění poněkud opotřebované . Už jsem
si objednal kovové i s hnacími a napínacími koly .
Tanku zdar !

pásy na german panther

(marcus007, 31. 8. 2008 20:22)

jj je to neg long a myslym ze jsou stejne respektive vnitrek je identicky jak panther tak tiger pokud se mylim at nekdo da vedet kazdopadne ty pasy nebo jejich zbytky bych odkoupil novy stoji 160kc v plastu....tak se musime kontaktovat!!!diky za nabidku a odpověd předem beru...marcus007

Re: pásy na german panther

(síra, 31. 8. 2008 15:45)

Jde o pásy z Panthera Heng Long ? Tedy ty samé co má Tiger ? Pokud ano , tak je tu mám .

pásy na german panther

(marcus007, 31. 8. 2008 12:19)

čau zdravím vás toto forum celkem sleduji a měl bych na vás prozbičku,nemá někdo zvás použity nebo i pretrženy pás plastovy na german panther?děkuji za nabídku momentalně jsem je na netu nenašel jsou pry vyprodaný .....marcus

Asiatam

(síra, 28. 8. 2008 18:33)

Platbu provádím přes PayPal .

Zajímavá adresa

(Radek, 26. 8. 2008 15:00)

Našel jsem zajímavou internetovou adresu na tanky. Ty ceny v Kanadských dolarech cca 1 CD = 16 Kč. Bohužel na stránkách je, že dodávají jen do USA a Kanady. Ale kdo máte možnost.....

http://www.matotoys.com/canada/index.php?cPath=1

je tam i MATORRO Tiger 1 s kovovým tuningem ( kovové pásy a poháněcí kola) za čas bude asi k mání i v Evropě, ale za úplně jinou cenu.

Jinak jeden známý mi dovezl z Německa lišty na zesílení podvozku a kovová kyvná ramena kol za cca 25 EUR včetně poštovného. Teď na to nemám čas, ale přes zimu to namontuju.

Dále jsem našel zajímavou adresu, kde je snad vše co si tankoví šílenci mohou přát....
http://www.rctank.de
Mají tady toho požehnaně, jen mít ty penízky....

Radek

asiatam

(Pavel MB, 25. 8. 2008 11:32)

Přátelé,vidím že něktří již uspěšně nakupujete díly u asiatamu.Můžete sdělit jakým způsobem tam probíhají platby?Mám na mysli jestli přes Pay Pal nebo nějakým jiným způsobem.Díky za odpovědi připadně další zkušenosti s těmito nákupy.

postřeh uživatele

(BaRT, 24. 8. 2008 20:05)

Jsou i 1/18 IR od Torro na beami mají Tiger a T-34
Jsem na tak sám a neměl bych stejně soupeře.
Kovové pásy se mi líbí...

postřeh uživatele

(V.Báňa, 22. 8. 2008 11:53)

Občas navštívím tuto diskuzi a dovolte mi jedno nesofistikované vyjádření z praxe : pro sebe ze zvedavosti a kluka na zábavu jsem pořídil IR tank z produkce VStank, nedávno je zlevnili na přijatelných 2800. Nepopírám, v některých parametrech je to hračka, po pár poježděních se člověk nabaží ale...... Byl jsem zvědav na efekt souboje a po dotazech jsem nakonec získal druhý model, takže už bylo s čím "bojovat".

Pánové- to je uplně jiná dimenze zábavy, při které jsou úplně stranou nedokonalosti modelu a člověk se zabaví na 100%. Prostě naráz máte smysl co s tím modelem dělat ( souboj) a nejen trapně jezdit naprázdno. Tanky u nás jezdí každý druhy den a je to super zábava(poznatek z hráčské praxe- není lepších pásů než gumovych, adheze a pruchodnost na 100% :--). Co na tom, že IR paprsek se občas odrazí od nábytku za roh, je hlavně sranda.....

Takže závěrem- řešit ceny, kovové/plastové převody-pásy, kouř ale beze smyslu těch modelů je bláhové. Doporučuji- pokud tank tak nejméně 2 a jedině s IR střelbou !! Nebo uvažovat o setkání a uspořádat souboj.

Tak různě

(síra, 13. 8. 2008 14:53)

Tak začnu rozdílem cen u nás a v Německu . Zmiňovaný Tiger od Mattro zaváděcí cena u nás 3000,-Kč v Německu 79,90euro + 22,-euro pošta = 101,90euro to jest při dnešním kurzu 2445,60Kč .
Základní , nebo také řídící jednotka RX13 stojí na Beami 600,-Kč na Asiatam 15,-euro .
Hlavně ale nejde jen o ceny , ale o množství nabízeného produktu . Pokud opravdu chcete předělat tank od základu , tak vám stejně nezbude nic jiného než opět nákup v zahraničí .
Teď k té záměně dílů. Jde toho opravdu hodně , chce to aby si člověk věděl rady . Mě se podařilo do Tigera od Torro nacpat komplet elektroniku od HL , kovová kola a pásy určená na HL , kovovou hlaveň určenou pro Tamiya . Na druhou stranu jsem i bez větších problému napasoval HL převodovky + elektroniku do King Tigera od Tamiya.
"Nový" Tiger od Mattora vypadá zajímavě , nic méně jde o starý HL s použitím nové elektroniky , kterou jsou osazené nové modely HL panzer III a IV.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »