Jdi na obsah Jdi na menu
 


RC model tanku Tiger I

18. 8. 2007

RC model tanku Pzkpfw VI Tiger

Nedavno se mi poštěstilo dohrát D-Day, což je strategie z 2. sv války. A jelikož mně to celkem i chytlo, pořídil sem si i pokračování Moskva to Berlin a sérii her Codename Panzers. (snad se rozepíšu později v samostatném článku). To mně tak nějak naladilo pořídit si nějakého zmenšeného obrněnce i k ošahání. Ideálně RC model akorátovní velikosti, tj. měřítko 1/16 nebo větší. Po zkušennostech s autem bych nic menšího nechtěl. Mam BMW X5, měřítko nevim, velikost je kolem cca 35 cm a je to sporadická velikost. Na ježdění v místnosti je to moc velké, venku by zas auto mohlo být větší, protože na vzdálennost 10+ m je už těžko vidět a člověk si neužije detaily. Navíc tmavá barva a asfalt :-(

Zapátral sem na netu a objevil vlastníka celkem zajímavého modelu T34ky 1/16. Podle velikosti cca 50 cm sem se utvrdil ve vhodnosti měřítka. I cena je celkem snesitelná, větší modely už nejsou záležitostí udělat si radost ale vyloženě nadšeneckou. Chyby model žádné výraznější neměl a cena kolem 2500 kč vypadala nadějně. Už sem byl rozhodnutý po shlédnutí videí majitele kontaktvoat a zjistit, kde se dá pořídit ale než sem se rozhoupal, pátral sem dál. Netajím se sympatiemi k sovětské válečné technice takže ideální by pro mně byla T34 (ať už se 76mm nebo 85mm kanonem) nebo IS2.

Pak sem narazil na stránky Beami-trade, kde nabízejí několik modelů tanků. Konkrétně Pzkpf III, PzkpfV Panther, Pzkpf VI Tiger, M26 Pershing, M41 Walker Bulldog a samohybnou houfnici Sturmtiger. Všechny modely v měřítku 1/16, jezdící s otočnou věží, měnitelným sklonem kanonu a střelbou 6mm plastových kuliček. V ceně 2800 kč. Za cenu 3500 kč jsou ve variantě s reálnými zvuky a vypouštěním kouře. Výrobcem modelů je čínská firma Heng-Long (u houfnice Matoro). Vyměnil sem si pár e-mailů s prodejcem, který mně informoval, že kouřící varianta má navíc kovovou převodovku a hnací ústrojí. Proto jsem se rozhodl pro kouřící variantu. Kouř bych ani moc nemusel ale reálné zvuky bych stejně chtěl. Smůla je kapku v barevném provedení. Panther je v jediné verzi - maskovaný, Panzer III je pořád šedý, Tiger je v levnější variantě k dostání ve 3 barvách - šedá, písková a písková s maskovánim. Dražší verze je jenom šedá :-( Americké tanky jsou hnědý a zelený. Propátral sem i zahraniční weby a našel sem i maskovaného Panzera III nebo šedého Panthera. K nám se ale zatim jiné varianty nedováží. Celkem mně zaráží proč někdo vyrábí ve stejné sérii válečné tanky a jeden poválečný. Radši bych třeba Shermana nebo tu T34ku. Volba padla na německou klasiku - Tigera s kouřem. Panther se mi nelíbil tim zbarvenim. Pouštní nebo šedou verzi bych bral radši ale když neni... bylo objednáno v neděli večer a ve středu už sem si šel na poštu pro balík. Doporučuji přečíst veškeré info na webu, protože některé banální věci se ani v návodu nedočtete.

Nabízené tanky v celé své kráse:
Obrazek Obrazek
Bulldog a Pershing

Obrazek Obrazek
Panzer III a Panther

 

Obrazek Obrazek
Tiger I a houfnice Sturmtiger

A k nám bohužel zatím nedodávané verze Tigera:
Obrazek Obrazek

Krabice,
v níž je tank prodáván, je reprezentativní. Na boku a zvrchu je velké okno zakryté slídou, shora je i ucho na přenášení a celý tank s příslušenstvím je pekně vidět. Skládat nebylo potřeba prakticky nic. Zasunout prut antény do vysílačky, nabít baterku, dát 8 tužkových baterek do vysílačky a může se vyrazit. V příslušenství byla olejnička s olejem na tvorbu kouře, papírový terč, paňáca do poklopu tanku, 100 žlutých kuliček jako střelivo, nabíječka a aršík s obtisky. Během nabíjení baterky jsem ještě dal na tank dodávané obtisky. Vysílačka je 7 kanálová, což celkem překvapí v dané cenové relaci. Pracuje na klasických "hračkových" 27 Mhz. Návod je malá knížečka ve více jazycích a dvojlist A5 s českým překladem. Pak je jako dokumentace přiložen i "plakát" ve stylu rychloinstalačních pokynů jako třeba u základních desek PC. Po pročtení návodu jsem zjistil, že nikde jinde než na webu neni uvedeno jak zacházet s baterkou a jak jí správně nabíjet. Idiot se dočte, že nemá baterku zkratovat, jíst, házet do ohně, dávat na mráz atd... Ale myslící člověk nezjistí jak dlouho baterku nabíjet a jak je to s jejim formátovánim. Baterka je 1700 mAh NiCd. Podle webu jsem tedy baterku nechal 6 hodin nabíjet. Nabíječka je spíše adaptér. Krabička do zásuvky, kabel a konektor na baterku. Ani žádná signalizační LED dioda, že se nabíjí nebo že něco vůbec funguje. Zajímavé je upozornění, že tank nemá jezdit v prašném prostředí, ve vlhku a ani na povrchu, který by mu kladl moc velký odpor. Kdyby se člověk řídil návodem, tak může jezdit akorát někde po lině nebo po měkkém koberci.

A dostáváme se k prvním dojmům - je to obr. Délka 50, šířka 22 a výška 18cm vypadají celkem rozměrně i vedle běžného jezevčíka. Hmotnost je skoro 5 kg s baterkou. Při prvnim pohledu sem začal přemýšlet, jestli se jedná o maketu nebo spíš hračku. Detailů je na modelu dost ale v téhle velikosti si umim představit 3leté dítě jak se na tanku vozí. Tank je komplet plastový, včetně pásů a koleček. Nevim jak ta převodovka, ještě jsem ho nerozebíral. Vpředu jsou 2 světla, asi LEDky. Na předku vany je taky umístěn kus pásu. Je to jenom dekorace, je z plastu a má stříbrnou barvu i když pásy jsou jinak černé. Černá jsou i lana a jiné doplňky na korbě tanku. Nářadí je hnědé (dřevo), prostě vzhled je celkem reálný. Ovládacích prvků na tanku moc není. Zespodu jsou 2 posunovací přepínače. Jeden na zapínání celého tanku, druhý na zapínání "kouře". Píšu to v úvozovkách, osvětlím později. Pak je tam ještě otočný potenciometr na malý šroubováček nebo nehet. Reguluje se jim intenzita vydávaných zvuků. V místnosti stačí mít zvuky na co nejnižší úrovni, pokud je vypnutý kouř. Venku pak podle odjížděné vzdálennosti. Pod pravým poklopem věže se nachází zase šoupací přepínač na zapínání střelby kuliček. Asi nějaká nutnost kvůli "nebezpečí" náhodné střelby kdyby to idiot nevěděl. Na vysílačce jsou 2 2osé páčky a 3 tlačítka. Levá páka řídí pohyb tanku a pravá pohyby věže. Jo a ještě samozřejmě přepínač on/off a signalizační LED dioda. Kuličky se nasýpají do věže levým kulatým poklopem. Do něj se umisťuje i půlpaňáca. Osobně ho ale nevozim, v boji stejně moc tankistů nevykukovalo z tanku. Pak navíc ztěžuje nasýpání kuliček, když je přilepený a když neni, vypadává za jízdy při drncání ven. Údajně se dá nasypat do věže až 100 kuliček ale to bych ani nedoporučoval. Už při (odhadem) 30 kuličkách občas při drncnutí nadskočí poklop a kuličky vyskáčou ven.

Pár detailních fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Startujeme:
Tank se zapíná přepínačem zespodu. Začnou blikat světla a tank na nic nereaguje. V návodu je popsáno na co který ovládací prvek je ale nikde neni uvedeno pořadí ovládání a uvedení do chodu. Napoprvé mně překvapilo, že tank nereaguje na nic. Je nutné ho nejdříve nastartopvat tlačítkem s klíčkem. Ozve se zvuk startování a až se přemění v burácení "živého" tanku, je možné dělat zbytek. Nastartovaný tank přestane blikat a trvale svítí. Celkem hezký je to efekt v noci. Ovládání jízdy mně celkem vyplašilo a musel sem si kapku zvykat. Páčkou dopředu tank (kupodivu) jede dopředu. Dozadu couvá a do stran se otáčí na místě. A to celkem mixérovatě. Prostě za 1-2 vteřiny se otočí na místě o 360 stupňů ! Otáčení za jízdy jsem musel trénovat a získat cit do palce. Chce to držet páčku dopředu a pomalu dávat šikmo do strany. Páčky jsou proporciální takže poloměr otáčení i rychlost jízdy se plynule reguluje. Pochopitelně s ubývající baterkou tank zpomaluje až má problémy zatáčet a jede jenom rovně. To tak po půl hodině ježdění.

Věž
se ovládá druhou páčkou. Logicky do stran se věží otáčí. Věž se nedá otočít o celých 360 stupňů. Odhadem maximálně 340. Ke konci se ozve cvakání a víc už se neotáčí. Ovšem zklamánim pro mně bylo naklápení kanonu a střelba. Kanon se ovládá pohybem páčky k sobě a naklání se nahoru a od maximální polohy zase dolů. Není tedy možné zvednout kanon ze spodní polohy do půlky a pak ho zase dát dolu. Prostě je nutné udělat komplet pohyb nahoru nebo dolu. Člověk tak ani neví kam se bude příště kanon pohybovat. V případě bitvy neni nic blbějšího než při potřebě sklopit kanon začít zvedánim kanonu maximálně nahoru a čekat až se mu uráčí chtít jít zase dolu. Ideální by bylo ovládání podle rozumu - páčka dozadu zvedáme, páčka dopředu sklápíme. Střelba kuliček se ovládá páčkou dopředu. Vedle kanonu se rozsvítí varovná červená LED dioda, ozve se zvuk asi motůrku (pokud ho nepřehluší zvuky tanku) a tank vystřelí 6mm kuličku. Dodávané kuličky jsou žluté, většinu jich člověk najde a i kdyby ne, 1500 ks stojí asi 90 kč. Na webu je psáno dostřel až 25m, dá se tomu i veřit i když jsem to neměřil. Nebezpečí ve střelbě nevidim. Z cca 0,5m do nohy to štípne. Papír do tiskárny to ze stejné vzdálenosti prostřelí i když né naskrz. Určitě by to nevystřelilo oko. Trefený pes většinou zakvičí a už se k modelu nepřibližuje (vyzkoušeno na 1ks štěně a 1 ks dospělý jezevčík). Problém je trochu s mířenim. Ideální je stát za tankem protože jinak člověk neodhadne úhel, kam vůbec míří. Během první projížďky (cca 0,5-1h) se dá s modelem celkem sžít.

Kouř
je kapitola sama pro sebe. Psal sem to v úvodu schválně v úvozovkách protože takhle si kouř nepředstavuju. Médium k jeho výrobě je nějaký olej. Dodávaná olejnička má cca 40ml. Na první naplnění je doporučeno dát do modelu cca 3ml, pak pokaždé 5 ml. Plnění se provádí skrze průhledné hadičky u výfuků. Z nich pak i vychází kouř. Nikde ani neni uvedeno, jestli má každá hadička svojí nebo mají společnou nádobku na olej. Ani neni poznat jestli je nádržka plná nebo prázdná. Dost mně zklamalo to "kouření". Kouř je slabý, spíš je vidět sálající teplo. Nikdy mi nevycházel z obou hadiček. A maximum kdy je něco vidět je tak půl minuty po nastartování. Pak už model nekouří. Nevim, jestli je to záměr nebo chyba. Po dalšim nastartování zase chvilku kouří. Navíc při zaplém koření se ozývá jkýsi hluk. Připadá mi to jako nějaké čerpadlo. Kouřový mechanizmus sem nezkoumal ale nechápu proč by to mělo tak řvát. Proto je nemyslitelné zapínat kouř v místnosti. Zvuky tanku se musí zesílit alespoň na 1/3 aby to přeřvaly. Prostě zklamání. Navíc nikde neni ani zmíňka nebo popis, co to je za látku ke tvorbě kouře. Nevim, co použít až tekutina dojde.

Efekty
Krom kouře umí tank další efekty. Prvním je střelba z kulometu. Vedle kanonu je ve věži červená LEDka, která bliká a ozývá se reálný zvuk kulometu. Tomu není co vytknout. Další efekt je střelba z kanonu. Je tvořena jednak zvukem a druhak efektem zákluzu kanonu. Spíš bych to nazval škubnutim tanku. Při výstřelu tank škubne hodně dozadu a pak trošku dpředu. Efekt je dělaný pohybem obou pásů. Smůla je, že se tank hýbe stejně ať je věž natočená kamkoliv. Takže reálně to vypadá jenom, když je dělo rovně v ose střelby. Naopak naprosto nesmyslně efekt působí při střelbě dozadu. Zvuky jsem už popisoval, jedná se o startování, nastartovaný tank a chcípání. To je ovládáno jedním knoflíkem na vysílačce. Otáčení věže provází zvuk, no nazval bych to brždění Karosy. Asi to bude reálný zvuk. Pohyb děla nahoru a dolu taky. Škoda, že je skoro nemožné sladit výstřel z kanonu s efektem střílejícího tanku. Ideální by blylo ovládání střelby a fiktivní střelby spřažené jenom na knoflík místo páčky. Akorát by se asi nedalo už vůbec odhadovat, kam tank při záškubu vystřelí.

A jak to jezdí ?
Musim uznat, že na vhodném povrchu překvapivě dobře a efektivně. Po bytě pro něj neexistují překážky, každý práh nebo botu tank plavě překoná s drobným propružením podvozku. Co musim zmínit je tlumení. Podvozková kola se dokážou každé nezávisle propružit až cca o 1,5 cm ! Bohužel nedochází k tomu moc často protože na větší pružení je model asi moc lehký. Tank má proto tendence spíš nadskočit nebo změnit úhel celý než jenom propružit třeba 2 kola na nerovnosti. Venku je jíizda celkem rychlá asi tak půl hodiny, než začne docházet baterka. Otáčení na místě jsem zmiňoval. Tank překoná prakticky jakoukoliv překážku, na kterou se dá trochu naject. Zkoušel sem různé pahorky a kopce nebo naštípaná polena. Nikde problém. Občas je třeba v kopečku pootočot se do strany při proklouznutí pásu aby se chyt. A teď se blížim k největší slabině tanku a to jsou pásy a asi převodovka. Často se stává, že pás sjede na hnacím kole dírkami mimo zuby asi tak o 2-5mm. Má to efekt, že se přestane točit a ozývá se rachtání. Předpokládam, že tim se vyosí hnací kolo a rachtaji ozubená kolečka v převodovce. Stačí 2 prsty zatlačit zboku na pás, ten naskočí na zuby a jede se dál. To se ale stává jenom na trávě nebo povrchu s většim odporem. A víc se to stává se slabší baterkou, pak k tomu dojde třeba i na koberci. Nikdy se mi to ale nestalo na asfalně nebo betonu. Každopádně časem už díky tomu není možné tank na posekaném trávníku třeba otočit na místě !

Chci to zkusit prozkoumat, jestli neni zevnitř nějak uvolněné kolo nebo hřídelka k převodovce. Taky jsem zvědavý, jestli je převodovka opravdu kovová. Ale podle zvuku předpokládam, že ne. Protože jsem jinde objevil Panthera, který je s kovovou převodovkou i pásy prodávaný ale kapku dráž. Možná by to šlo vyřešit vyndáním jednoho článku pásu aby došlo k jeho napnutí. Až se mi povede pásy rozpojit, uvidíme, budu tu referovat. Pak zvažuju možnost pořízení kovových pásů. U nás sem je ještě prodávat neviděl, jsem zvědavý na případnou cenu. Případně mi někdo doporučil dát do tanku tak 1/4 kg závaží. Dojde tak k lepšímu pružení podvozku a tank toho víc i vyjede. K dostání jsou i silnější baterie 2400 a 3000 mAh. Prodejce mi akorát sdělil že doba nabíjení se úměrně kapacitě zvyšuje. O kolik ale nesdělil. Hrubým odhadem bych řek že když 1700ka se nabíjí 6 hodin, třítisícovka bude 10,5 hodiny.

Zvuky a jízda je vidět a slyšet na videu třeba tady.

Shrnuto a podtrženo, je to fajn hračka pro dospělé. Až na sjíždění pásů a opravdu slabý kouř můžu modely firmy Heng-long doporučit. Už asi 2x se mi tank po skoku z obrubníku zbláznil a odmítal poslušnost. Zaplo se kouření, střílel jednu kuličku za druhou a nereagoval na cokoliv z vysílačky. Pomohlo akorát ho zvednout a vypnout tlačítkem zespodu. Kdyby byla varianta s reálnými zvuky ale bez kouře bral bych určitě nejradši tu. Ještě si neodpustim zamyšlení, jak se asi ovládá houfnice která nemá otočnou věž ? Přitom je to nejdražší model ze série a prakticky není potřeba jedna páčka na vysílačce. Třeba se ozve někdo z jejích majitelů. Přikládám pár fotek pro představu, kde se dá jak s tankem jezdit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokračování - opravy, úpravy a doplňky

Krtek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Lidi pomoc tank jen cuká a nejede

(Pavel, 15. 5. 2009 20:07)

Zakoupil jsem si nový tank tiger na ASIATAM.DE vše v kovu převodovka,pásy,kola i podvozek a chtel jsem ho vyskoušet. Tank zapnu rozblika se predni světlo pote nastartuju ozve se zvuk matoru a jakmile se predni svetlo rozsviti a tank je připravenej k provozu začne poskakovat směrem vpřed a na nic nereaguje. Prosím poradte pavelmrázek.cz@seznam.cz tel. 721034066 nebo pro radu a pomoc si zajedu. Bydlím v podnájmu v Praze MOC DĚKUJU za jakoukoli radu

můzu to koupit

(petr, 28. 3. 2009 19:33)

prosimvas ja bich tento model chtel koupit

nákup v německu

(Colombo, 9. 3. 2009 16:24)

ahoj.jestli budete někdo objednávat v německu,rád bych se připojil.zkoušel jsem to sám a nejde mně to.neumím německy.díky číslo 604238848

Tiger 1:16 B motazni a demontazni navod

(Brabus, 1. 3. 2009 12:34)

Vim,ze to vetsina z Vas zna,ale nekomu se muze tento detailni popis "rozborky&sborky" tanku hodit.
Fightu zdar

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=743482

Tiger 1:16 B

(Brabus, 28. 2. 2009 10:38)

Zdravim tankani :)
Tak je "kluk" doma :). Zatim velike nadseni,dokonce i vydatne kouri! Akorat jsem hned urazil zadni kryty pasu:( Budu ho pouzivat vyhradne doma v lehcich provoznich podminkach.Jak nasbiram nejake zajimave postrehy pripisu. Jo a je to tedy TIGER 1:16B Heng Long v kamuflazi.

megapeak3000 nabiječ

(marcus007, 23. 2. 2009 18:16)

čau kluci..prodam rychlonabijec megapeak3000 nabiji bat.nimh.nicd 7.2 do 3000mah,muze nabijet i rx,tx akumulatory vysilace..nabijecka je 6mes stara nabizim ji za 700kc,je vhodna pro tanky 1/10 nabo auta muzete sni nabijet i ze zasuvky zapalovace v aute.kontakt na marcus007@volny.cz

RS system

(willi_cz, 23. 2. 2009 14:59)

Cau
Nema nekdo zkušenosti s modely od rs systemu?Hlavně mě zajima rozdil od HengLong.Priklad
rs system-
http://www.vltava2000.cz/aa-mobilmarket/goodsdetail.asp?strGoodsID=40883

HengLong-
http://www.vltava2000.cz/aa-mobilmarket/goodsdetail.asp?strGoodsID=40197

koenig tiger od Matorra 1/16

(BlueL, 23. 2. 2009 11:18)

zdravim,
mate nekdo zkusenost s timhle tankem?

převodovka 1:3

(Zuzin, 18. 2. 2009 10:00)

zdravim tankani. Pokud bude nekdo objednavt z Nemecka tak bych se pridal k objednavce, potrebuju prevodovku 1:3 na panthera. A nebo jestli nekdo vi kde by se dala sehnat v čechach, tak bych mu byl za tu informaci hodne vdečen. Muj mail je jcb.3cx@tiscali.cz.

Diky za odpoved.

Fotolepty Tiger 1

(Lars, 5. 2. 2009 23:37)

Ahoj,fotolepty na Tiger 1/16 z Polska. http://aber.net.pl/galery/1_16___pz_kpfw__vi__tiger_i__ausf_e_/

objednávka v německu

(Colombo, 4. 2. 2009 9:06)

ahoj.kdyby jste někdo v dohledné době objednával v asiatam,v německu,tak bych se svezl.náklady na půl.díky.604238848

To:Radek

(Vodojem, 30. 1. 2009 23:38)

No víceméně sem to už po radě jednoho z nás vykoumal, ale pořát je to špatně. rovně jezdí v poho, doleva zahybá v poho ale při couvání a zatáčení doprava se mi netočí pravý pás dozadu. Zkoušel sem trimovat až do aleluja , ale nic, tak přemejšlim jestli se nemohlo pokazit něco na tý desce jak sem tam přeletovával kontakty od těch motorů. Nevim jestli pořizovat novou desku, nebo je chba ve vysílačce, prostě nevim

Tiger I z Německa

(Honza, 30. 1. 2009 19:51)

Ahoj!
Nemáte někdo tento kousek? http://www.rctank.de/product_info.php?cPath=21_29&products_id=382

Zajímalo by mě, jak jste s ním spokojení.
Díky moc.

jezdí jak chce

(radek, 28. 1. 2009 13:19)

Zdravím tankisto.Ten problém se zapojením nových motorů znám.Já jej řešil naletováním konektorů na kabely motoru a zkouškama jak co jezdí a mění otáčky.Zkoušel jsem až to bylo dobře.Použity běžné konektory.Čiňané na značení barev nejsou.

stránky

(Elexus, 18. 1. 2009 12:12)

Našel sem nové forum o těchto tancích. Je tam super návod na patinování povrchu, koukněte:
http://www.mujtank.uvadi.cz/viewtopic.php?f=3&t=13

prosím o radu

(Vodojem, 17. 1. 2009 19:52)

Zdravím tankány
Potřeboval bych poradit s jednim problémem. Měnil sem U Tigra převodovky z původních kovových na současný kovový ale líp zpřevodovaný. Problém vyvstal po zkušební jízdě, když Tigr jezdí jak´se mu zachce. Dopředu neni dopředu, vlevo neni vle atd. Může mi někdo poslat nápovědu případně fotku jak to správně zapojit.
Muj email je rstipcak@centrum.cz
Dík Vodojem

Heng Long vs Matorro

(Radek, 13. 1. 2009 13:53)

Heng Long vs Matorro (tankán, 29. 12. 2008 17:17)
Ví někdo jaké jsou všechny rozdíly mezi těmito značkami ? Konkrétně se jedná o tank TIGER I

Matorro
http://beami-trade.eu/index.html?pod=/_rct030.htm
vs
HENG LONG
http://beami-trade.eu/index.html?pod=/_rct007a.htm

Pokusím se shrnout v čem je který tank jiný:

Matorro je hlavně modelovější, to znamená, že deska ze které trčí hlaveň je umístěna správně jako u opravdového tanku a ne pootočeně jak to má Heng Long. Dále je hlaveň u Matorro ve správné délce a ne o nějaký ten centimetr kratší než u Heng Longu. Dále mají světla tanku krytky - svítí jen proužkem a ne na plné pecky jako u Heng Longu.
Z popisu tanku ale nevyplývá, zda je také vybaven kovovými převodovkami jako Heng Long - to má vliv hlavně na vůle v předních poháněcích kolech. Kdo Matorro má, mohl by tu dát informaci jak je to s převodovkami a podvozkem.
MATORRO je rozhodně blíže skutečnosti jako HENG LONG. Přesto bych Heng Long nezatracoval.

Já jsem si pořídil HENG LONG s kovovým tuningem:

http://www.rcshop.eu/rc-tank-116-german-tiger-pzkpfw-vi-tiger-i-kour-zvuk-kov-p-10226.html

Tank jsem rozdělal, k poháněcím kolům jsem přidal uložení do kuličkových ložisek, celý tank jsem přestříkal sprayem od Tamyi v šedé barvě, obrátil a prodloužil jsem hlaveň, doplnil jsem kabely ka světlům, doplnil jsem chybějící části čepů hlavně - mají vypadat jako hříbky a jeden půl hříbek jsem přidal na věž do zadní části.Dále jsem předělal kulomet, aby vypadal jako u opravdového tanku- přidal jsem vypouklinu s dírkou průzoru střelce. Na netu jsem našel foto skutečného tanku a stříkl tam mnou vybrané číslo podle šablonky co jsem si udělal.
Jinak jsem předělal také uchycení pojezdových kol lištami od Asiatamu a ramena pojezdových kol nahradil kovovými od Asiatamu, ale to nevidím jako nezbytně nutné dělat hned. Můj tank s kovovým tuningem už měl vyztužené uchycení ramen kol plechovými lištami, takže k výměně za kovová ramena bych sáhl až by to muselo být.
Kovové pásy se můžou projevit menším dojezdem tanku - dřív se vybijí baterky, ale za to tank vypadá opravdověji.
Tolik co o tom vím já - nevím vše.

Radek

Kouřový modul

(Pepin, 11. 1. 2009 20:41)

To Barraka:
Máš na mailu telefon,dohodnem se .
Pepin

Kouřový modul

(Barraka, 11. 1. 2009 16:16)

To Pepin:
jestli ho už nevyužiješ tak bych ho bral, snažím se teď o úpravu aby to lepe kouřilo a na pokusy by se hodil.
Případně mi napiš na : hpillar@volny.cz

Kouřový modul

(pepin, 9. 1. 2009 23:25)

Dobrý večer.
K vanocum jsem dostal tank Tiger od H.L,kovová kola,pásy a převodovky.Asi za hodinu přestal kouřit.Dnes jsem ho rozebral a modul vyndal.Je přepalený odporový drátek.Jinak tento modul má 4x šroubek a jde rozebrat. Pokud by tento modul někdo chtěl ,dám ho zdarma.
Zdraví pepin


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »