Jdi na obsah Jdi na menu
 


RC model tanku Tiger I

18. 8. 2007

RC model tanku Pzkpfw VI Tiger

Nedavno se mi poštěstilo dohrát D-Day, což je strategie z 2. sv války. A jelikož mně to celkem i chytlo, pořídil sem si i pokračování Moskva to Berlin a sérii her Codename Panzers. (snad se rozepíšu později v samostatném článku). To mně tak nějak naladilo pořídit si nějakého zmenšeného obrněnce i k ošahání. Ideálně RC model akorátovní velikosti, tj. měřítko 1/16 nebo větší. Po zkušennostech s autem bych nic menšího nechtěl. Mam BMW X5, měřítko nevim, velikost je kolem cca 35 cm a je to sporadická velikost. Na ježdění v místnosti je to moc velké, venku by zas auto mohlo být větší, protože na vzdálennost 10+ m je už těžko vidět a člověk si neužije detaily. Navíc tmavá barva a asfalt :-(

Zapátral sem na netu a objevil vlastníka celkem zajímavého modelu T34ky 1/16. Podle velikosti cca 50 cm sem se utvrdil ve vhodnosti měřítka. I cena je celkem snesitelná, větší modely už nejsou záležitostí udělat si radost ale vyloženě nadšeneckou. Chyby model žádné výraznější neměl a cena kolem 2500 kč vypadala nadějně. Už sem byl rozhodnutý po shlédnutí videí majitele kontaktvoat a zjistit, kde se dá pořídit ale než sem se rozhoupal, pátral sem dál. Netajím se sympatiemi k sovětské válečné technice takže ideální by pro mně byla T34 (ať už se 76mm nebo 85mm kanonem) nebo IS2.

Pak sem narazil na stránky Beami-trade, kde nabízejí několik modelů tanků. Konkrétně Pzkpf III, PzkpfV Panther, Pzkpf VI Tiger, M26 Pershing, M41 Walker Bulldog a samohybnou houfnici Sturmtiger. Všechny modely v měřítku 1/16, jezdící s otočnou věží, měnitelným sklonem kanonu a střelbou 6mm plastových kuliček. V ceně 2800 kč. Za cenu 3500 kč jsou ve variantě s reálnými zvuky a vypouštěním kouře. Výrobcem modelů je čínská firma Heng-Long (u houfnice Matoro). Vyměnil sem si pár e-mailů s prodejcem, který mně informoval, že kouřící varianta má navíc kovovou převodovku a hnací ústrojí. Proto jsem se rozhodl pro kouřící variantu. Kouř bych ani moc nemusel ale reálné zvuky bych stejně chtěl. Smůla je kapku v barevném provedení. Panther je v jediné verzi - maskovaný, Panzer III je pořád šedý, Tiger je v levnější variantě k dostání ve 3 barvách - šedá, písková a písková s maskovánim. Dražší verze je jenom šedá :-( Americké tanky jsou hnědý a zelený. Propátral sem i zahraniční weby a našel sem i maskovaného Panzera III nebo šedého Panthera. K nám se ale zatim jiné varianty nedováží. Celkem mně zaráží proč někdo vyrábí ve stejné sérii válečné tanky a jeden poválečný. Radši bych třeba Shermana nebo tu T34ku. Volba padla na německou klasiku - Tigera s kouřem. Panther se mi nelíbil tim zbarvenim. Pouštní nebo šedou verzi bych bral radši ale když neni... bylo objednáno v neděli večer a ve středu už sem si šel na poštu pro balík. Doporučuji přečíst veškeré info na webu, protože některé banální věci se ani v návodu nedočtete.

Nabízené tanky v celé své kráse:
Obrazek Obrazek
Bulldog a Pershing

Obrazek Obrazek
Panzer III a Panther

 

Obrazek Obrazek
Tiger I a houfnice Sturmtiger

A k nám bohužel zatím nedodávané verze Tigera:
Obrazek Obrazek

Krabice,
v níž je tank prodáván, je reprezentativní. Na boku a zvrchu je velké okno zakryté slídou, shora je i ucho na přenášení a celý tank s příslušenstvím je pekně vidět. Skládat nebylo potřeba prakticky nic. Zasunout prut antény do vysílačky, nabít baterku, dát 8 tužkových baterek do vysílačky a může se vyrazit. V příslušenství byla olejnička s olejem na tvorbu kouře, papírový terč, paňáca do poklopu tanku, 100 žlutých kuliček jako střelivo, nabíječka a aršík s obtisky. Během nabíjení baterky jsem ještě dal na tank dodávané obtisky. Vysílačka je 7 kanálová, což celkem překvapí v dané cenové relaci. Pracuje na klasických "hračkových" 27 Mhz. Návod je malá knížečka ve více jazycích a dvojlist A5 s českým překladem. Pak je jako dokumentace přiložen i "plakát" ve stylu rychloinstalačních pokynů jako třeba u základních desek PC. Po pročtení návodu jsem zjistil, že nikde jinde než na webu neni uvedeno jak zacházet s baterkou a jak jí správně nabíjet. Idiot se dočte, že nemá baterku zkratovat, jíst, házet do ohně, dávat na mráz atd... Ale myslící člověk nezjistí jak dlouho baterku nabíjet a jak je to s jejim formátovánim. Baterka je 1700 mAh NiCd. Podle webu jsem tedy baterku nechal 6 hodin nabíjet. Nabíječka je spíše adaptér. Krabička do zásuvky, kabel a konektor na baterku. Ani žádná signalizační LED dioda, že se nabíjí nebo že něco vůbec funguje. Zajímavé je upozornění, že tank nemá jezdit v prašném prostředí, ve vlhku a ani na povrchu, který by mu kladl moc velký odpor. Kdyby se člověk řídil návodem, tak může jezdit akorát někde po lině nebo po měkkém koberci.

A dostáváme se k prvním dojmům - je to obr. Délka 50, šířka 22 a výška 18cm vypadají celkem rozměrně i vedle běžného jezevčíka. Hmotnost je skoro 5 kg s baterkou. Při prvnim pohledu sem začal přemýšlet, jestli se jedná o maketu nebo spíš hračku. Detailů je na modelu dost ale v téhle velikosti si umim představit 3leté dítě jak se na tanku vozí. Tank je komplet plastový, včetně pásů a koleček. Nevim jak ta převodovka, ještě jsem ho nerozebíral. Vpředu jsou 2 světla, asi LEDky. Na předku vany je taky umístěn kus pásu. Je to jenom dekorace, je z plastu a má stříbrnou barvu i když pásy jsou jinak černé. Černá jsou i lana a jiné doplňky na korbě tanku. Nářadí je hnědé (dřevo), prostě vzhled je celkem reálný. Ovládacích prvků na tanku moc není. Zespodu jsou 2 posunovací přepínače. Jeden na zapínání celého tanku, druhý na zapínání "kouře". Píšu to v úvozovkách, osvětlím později. Pak je tam ještě otočný potenciometr na malý šroubováček nebo nehet. Reguluje se jim intenzita vydávaných zvuků. V místnosti stačí mít zvuky na co nejnižší úrovni, pokud je vypnutý kouř. Venku pak podle odjížděné vzdálennosti. Pod pravým poklopem věže se nachází zase šoupací přepínač na zapínání střelby kuliček. Asi nějaká nutnost kvůli "nebezpečí" náhodné střelby kdyby to idiot nevěděl. Na vysílačce jsou 2 2osé páčky a 3 tlačítka. Levá páka řídí pohyb tanku a pravá pohyby věže. Jo a ještě samozřejmě přepínač on/off a signalizační LED dioda. Kuličky se nasýpají do věže levým kulatým poklopem. Do něj se umisťuje i půlpaňáca. Osobně ho ale nevozim, v boji stejně moc tankistů nevykukovalo z tanku. Pak navíc ztěžuje nasýpání kuliček, když je přilepený a když neni, vypadává za jízdy při drncání ven. Údajně se dá nasypat do věže až 100 kuliček ale to bych ani nedoporučoval. Už při (odhadem) 30 kuličkách občas při drncnutí nadskočí poklop a kuličky vyskáčou ven.

Pár detailních fotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Startujeme:
Tank se zapíná přepínačem zespodu. Začnou blikat světla a tank na nic nereaguje. V návodu je popsáno na co který ovládací prvek je ale nikde neni uvedeno pořadí ovládání a uvedení do chodu. Napoprvé mně překvapilo, že tank nereaguje na nic. Je nutné ho nejdříve nastartopvat tlačítkem s klíčkem. Ozve se zvuk startování a až se přemění v burácení "živého" tanku, je možné dělat zbytek. Nastartovaný tank přestane blikat a trvale svítí. Celkem hezký je to efekt v noci. Ovládání jízdy mně celkem vyplašilo a musel sem si kapku zvykat. Páčkou dopředu tank (kupodivu) jede dopředu. Dozadu couvá a do stran se otáčí na místě. A to celkem mixérovatě. Prostě za 1-2 vteřiny se otočí na místě o 360 stupňů ! Otáčení za jízdy jsem musel trénovat a získat cit do palce. Chce to držet páčku dopředu a pomalu dávat šikmo do strany. Páčky jsou proporciální takže poloměr otáčení i rychlost jízdy se plynule reguluje. Pochopitelně s ubývající baterkou tank zpomaluje až má problémy zatáčet a jede jenom rovně. To tak po půl hodině ježdění.

Věž
se ovládá druhou páčkou. Logicky do stran se věží otáčí. Věž se nedá otočít o celých 360 stupňů. Odhadem maximálně 340. Ke konci se ozve cvakání a víc už se neotáčí. Ovšem zklamánim pro mně bylo naklápení kanonu a střelba. Kanon se ovládá pohybem páčky k sobě a naklání se nahoru a od maximální polohy zase dolů. Není tedy možné zvednout kanon ze spodní polohy do půlky a pak ho zase dát dolu. Prostě je nutné udělat komplet pohyb nahoru nebo dolu. Člověk tak ani neví kam se bude příště kanon pohybovat. V případě bitvy neni nic blbějšího než při potřebě sklopit kanon začít zvedánim kanonu maximálně nahoru a čekat až se mu uráčí chtít jít zase dolu. Ideální by bylo ovládání podle rozumu - páčka dozadu zvedáme, páčka dopředu sklápíme. Střelba kuliček se ovládá páčkou dopředu. Vedle kanonu se rozsvítí varovná červená LED dioda, ozve se zvuk asi motůrku (pokud ho nepřehluší zvuky tanku) a tank vystřelí 6mm kuličku. Dodávané kuličky jsou žluté, většinu jich člověk najde a i kdyby ne, 1500 ks stojí asi 90 kč. Na webu je psáno dostřel až 25m, dá se tomu i veřit i když jsem to neměřil. Nebezpečí ve střelbě nevidim. Z cca 0,5m do nohy to štípne. Papír do tiskárny to ze stejné vzdálenosti prostřelí i když né naskrz. Určitě by to nevystřelilo oko. Trefený pes většinou zakvičí a už se k modelu nepřibližuje (vyzkoušeno na 1ks štěně a 1 ks dospělý jezevčík). Problém je trochu s mířenim. Ideální je stát za tankem protože jinak člověk neodhadne úhel, kam vůbec míří. Během první projížďky (cca 0,5-1h) se dá s modelem celkem sžít.

Kouř
je kapitola sama pro sebe. Psal sem to v úvodu schválně v úvozovkách protože takhle si kouř nepředstavuju. Médium k jeho výrobě je nějaký olej. Dodávaná olejnička má cca 40ml. Na první naplnění je doporučeno dát do modelu cca 3ml, pak pokaždé 5 ml. Plnění se provádí skrze průhledné hadičky u výfuků. Z nich pak i vychází kouř. Nikde ani neni uvedeno, jestli má každá hadička svojí nebo mají společnou nádobku na olej. Ani neni poznat jestli je nádržka plná nebo prázdná. Dost mně zklamalo to "kouření". Kouř je slabý, spíš je vidět sálající teplo. Nikdy mi nevycházel z obou hadiček. A maximum kdy je něco vidět je tak půl minuty po nastartování. Pak už model nekouří. Nevim, jestli je to záměr nebo chyba. Po dalšim nastartování zase chvilku kouří. Navíc při zaplém koření se ozývá jkýsi hluk. Připadá mi to jako nějaké čerpadlo. Kouřový mechanizmus sem nezkoumal ale nechápu proč by to mělo tak řvát. Proto je nemyslitelné zapínat kouř v místnosti. Zvuky tanku se musí zesílit alespoň na 1/3 aby to přeřvaly. Prostě zklamání. Navíc nikde neni ani zmíňka nebo popis, co to je za látku ke tvorbě kouře. Nevim, co použít až tekutina dojde.

Efekty
Krom kouře umí tank další efekty. Prvním je střelba z kulometu. Vedle kanonu je ve věži červená LEDka, která bliká a ozývá se reálný zvuk kulometu. Tomu není co vytknout. Další efekt je střelba z kanonu. Je tvořena jednak zvukem a druhak efektem zákluzu kanonu. Spíš bych to nazval škubnutim tanku. Při výstřelu tank škubne hodně dozadu a pak trošku dpředu. Efekt je dělaný pohybem obou pásů. Smůla je, že se tank hýbe stejně ať je věž natočená kamkoliv. Takže reálně to vypadá jenom, když je dělo rovně v ose střelby. Naopak naprosto nesmyslně efekt působí při střelbě dozadu. Zvuky jsem už popisoval, jedná se o startování, nastartovaný tank a chcípání. To je ovládáno jedním knoflíkem na vysílačce. Otáčení věže provází zvuk, no nazval bych to brždění Karosy. Asi to bude reálný zvuk. Pohyb děla nahoru a dolu taky. Škoda, že je skoro nemožné sladit výstřel z kanonu s efektem střílejícího tanku. Ideální by blylo ovládání střelby a fiktivní střelby spřažené jenom na knoflík místo páčky. Akorát by se asi nedalo už vůbec odhadovat, kam tank při záškubu vystřelí.

A jak to jezdí ?
Musim uznat, že na vhodném povrchu překvapivě dobře a efektivně. Po bytě pro něj neexistují překážky, každý práh nebo botu tank plavě překoná s drobným propružením podvozku. Co musim zmínit je tlumení. Podvozková kola se dokážou každé nezávisle propružit až cca o 1,5 cm ! Bohužel nedochází k tomu moc často protože na větší pružení je model asi moc lehký. Tank má proto tendence spíš nadskočit nebo změnit úhel celý než jenom propružit třeba 2 kola na nerovnosti. Venku je jíizda celkem rychlá asi tak půl hodiny, než začne docházet baterka. Otáčení na místě jsem zmiňoval. Tank překoná prakticky jakoukoliv překážku, na kterou se dá trochu naject. Zkoušel sem různé pahorky a kopce nebo naštípaná polena. Nikde problém. Občas je třeba v kopečku pootočot se do strany při proklouznutí pásu aby se chyt. A teď se blížim k největší slabině tanku a to jsou pásy a asi převodovka. Často se stává, že pás sjede na hnacím kole dírkami mimo zuby asi tak o 2-5mm. Má to efekt, že se přestane točit a ozývá se rachtání. Předpokládam, že tim se vyosí hnací kolo a rachtaji ozubená kolečka v převodovce. Stačí 2 prsty zatlačit zboku na pás, ten naskočí na zuby a jede se dál. To se ale stává jenom na trávě nebo povrchu s většim odporem. A víc se to stává se slabší baterkou, pak k tomu dojde třeba i na koberci. Nikdy se mi to ale nestalo na asfalně nebo betonu. Každopádně časem už díky tomu není možné tank na posekaném trávníku třeba otočit na místě !

Chci to zkusit prozkoumat, jestli neni zevnitř nějak uvolněné kolo nebo hřídelka k převodovce. Taky jsem zvědavý, jestli je převodovka opravdu kovová. Ale podle zvuku předpokládam, že ne. Protože jsem jinde objevil Panthera, který je s kovovou převodovkou i pásy prodávaný ale kapku dráž. Možná by to šlo vyřešit vyndáním jednoho článku pásu aby došlo k jeho napnutí. Až se mi povede pásy rozpojit, uvidíme, budu tu referovat. Pak zvažuju možnost pořízení kovových pásů. U nás sem je ještě prodávat neviděl, jsem zvědavý na případnou cenu. Případně mi někdo doporučil dát do tanku tak 1/4 kg závaží. Dojde tak k lepšímu pružení podvozku a tank toho víc i vyjede. K dostání jsou i silnější baterie 2400 a 3000 mAh. Prodejce mi akorát sdělil že doba nabíjení se úměrně kapacitě zvyšuje. O kolik ale nesdělil. Hrubým odhadem bych řek že když 1700ka se nabíjí 6 hodin, třítisícovka bude 10,5 hodiny.

Zvuky a jízda je vidět a slyšet na videu třeba tady.

Shrnuto a podtrženo, je to fajn hračka pro dospělé. Až na sjíždění pásů a opravdu slabý kouř můžu modely firmy Heng-long doporučit. Už asi 2x se mi tank po skoku z obrubníku zbláznil a odmítal poslušnost. Zaplo se kouření, střílel jednu kuličku za druhou a nereagoval na cokoliv z vysílačky. Pomohlo akorát ho zvednout a vypnout tlačítkem zespodu. Kdyby byla varianta s reálnými zvuky ale bez kouře bral bych určitě nejradši tu. Ještě si neodpustim zamyšlení, jak se asi ovládá houfnice která nemá otočnou věž ? Přitom je to nejdražší model ze série a prakticky není potřeba jedna páčka na vysílačce. Třeba se ozve někdo z jejích majitelů. Přikládám pár fotek pro představu, kde se dá jak s tankem jezdit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokračování - opravy, úpravy a doplňky

Krtek

 

Komentáře

Přehled komentářů

torro

(dan, 15. 2. 2008 10:00)

já jsem teda taky pro torro vypadaj nejlíp ,heng-long vypadá jak laciná hračka a to střílení kuliček je na prd zanáší neprostřelíš ani papír a nevíš ani co tefíš já řikám poladit treochu váhu a řízení u torra a máte super model...

T-37 Torro

(Zdeněk, 14. 2. 2008 21:10)

Jelikož s tankem 1:7 se nedá jezdit doma tak jsme si s bratrem kopili oba tanky téčko a tygra. jsou pěkně detailově zpracovný co se týká jízdních vlastností tak jsem si nemoch zvyklout na "rajčákový řízení" tygr jezdí ůplně perfaktně ale téčko pořád uhýbalo k jedný straně a zdálo se mě příliž lehký a tak jsem do něho dal trochu olověnýho závaží a nestačil jsem se divit začal jezdit rovně a jízda v terénu vypadá realisticky....

re: chtěl bych Tigera od Torro

(Jarek, 12. 2. 2008 13:05)

Jo přesně, vypadá líp, ale já si ho stejně upravím (jsem holt modelář no ;-) Právě ta elektronika mě zarazila, dočetl sem se že k pohonu slouží 8 tužkových článků!!! Právě to, že jezdí "jako splašená koza" mě nejvíc odrazuje, neni to vůbez reálné chování tanku. Spíš než model to jezdí jako dětská hračka, tak nevim no

re: chtěl bych Tigera od Torro

(síra, 11. 2. 2008 21:07)

Torro je lépe propracovaný v detailech a má lepší podvozek . Elektronika je , ale tragedie . Vyřešil jsem to tím ,že jsem do něho dal komplet elektroniku Heng Long . Motory jsem nechal původní Torro , které jsou na 9,6V . Tím se mi podařilo docílit celkem realistických jízdních vlastností . Nejezdí to jak splašená koza , ale jede opravdu krásně krokem jako skutečný tank . Tím nechci říci , že je to šnek. To ne ! Pokud dám páčku zcela dopředu tak jede celkem slušně .
Slíbil jsem , že dám vědět až předělám kořouvý generátor . Hlásím , že se povedlo . Původně jsem zamýšlel větrák průměru 25mm . Je to málo , proto jsem byl nucen použít větrák ze staré grafické karty o průměru 40mm . Z generátoru jsem použil jen kostku s topným tělískem . Na kulatou část v které se dříve pohyboval píst jsem nasadil z měděného plechu vyrobený trychtýř . Ten slouží jako přechodka mezi 40mm větráku a 20mm generátoru . Důležité je také zvětšit otvor v kostce generátoru pro přívod vzduchu na 7mm
( nemám na mysli otvory na vrchní straně generátoru , ale otvor ve stěně mezi komorou pístu a komorou s topným tělesem ). Funguje to parádně a hlavně se člověk zbaví toho ošklivého zvuku pumpičky .

chtěl bych Tigera od Torro

(Jarek, 11. 2. 2008 19:36)

Čau Krtku, vidím že se v tom docela vyznáš, tak se optám: původně sem přemýšlel o tanku od Heng Long, ale nevypadá nic moc. Nevíš jak je to s tím proporcionálním řízením? Mají ho Hengl Long i Torro? A včem jsou mezi těmito modely rozdíly? Torro je dražší, tak by měl být v něčem lepší... ;-)

Pro Jirku a ostatní

(Krtek, 10. 2. 2008 12:40)

Ahoj. To je celkem těžký rozhodování. Torro budou určitě modelovější, vypadaj už podle fotek líp. Taky maj výhodu v tom IR systému na případný bitky. Bohužel sem ještě neměl možnost bojovat s jinym tankem ale kuličkama moc zásahů asi neuděláš a nevim jak by se to dalo případně počítat.
Ale zase jak psal lenk, jestli nemaj proporciální RC soupravu tak je to blbý. Zkus se optat v Beami co doporučej. Líp ale určitě vypadá Torro.
Milan: na ven moc nevim. Už mam kovový pásy, kola a převodovku a pořád to chce dost doladit. Heng long je taková hračka na začátek. Uvnitř ale nezklame. Venku je fajn na betoně nebo asfaltu ale do bahna, trávy a písku si zavaříš na sjíždění pásů.

Dotaz

(Jirka, hharo@seznam.cz, 10. 2. 2008 12:19)

Zdravím, má tu někdo zkušenosti s tanky od firmy TORRO a Heng Long. Co je lepší:Ty zvuky a vzhled firmy Torro, nebo to střílení(ta kvalita podle obrázků nebuda asi taková)firmy Heng Long??

Úpravy

(doktor.kdo@seznam.cz, 3. 2. 2008 11:37)

Vidím, že příznivců těchto modelů je velmi mnoho, chtěl bych se s vámi podělit o své zkušenosti. Pořidili jsme si s klukama Pancer III, Tiger a Walker Bulldog. Všechny tři jsme museli předělat, teď už fungují téměř dokonale i s broděním v blátě není problém. Připadné dotazy nebo zkušenosti na email doktor.kdo@seznam.cz

Tank

(Milan, 29. 1. 2008 16:53)

Chctěl bych si koupit tank 1:16.Mohl by mi někdo poradi jaký model,který je dobrý na ježděni venku. Díky moc

neni se čeho bát

(lenk, 28. 1. 2008 13:12)

no já mám tanky už 3- 1:16 tigera,sturmtigera a právě T34 a jak se tu psalo T 34 je naprosto dokonalá a fakt vypracovaná jen ty jízdní vlastnosti,ale dá se to trošku cviku a jde to,budu ji časem předělávat na proporcionální řízení pak to bude bomba.

informace o t-34

(radek, 27. 1. 2008 19:00)

čau chlapi , tak se tu dočítam pěkný věci. mám tigera 1:16 a je nádhernej , ale mám k němu pár výhrad. no nic jen jsem se chtěl zeptat , jestli někdo nemáte zkušenosti z t-34 1:16 od firmy torro? chtěl bych ho pořídit a stále to zvažuji.dost peněz než abych udělal blbost , ale na netu vypadá nádherně. dík

Modely tanků

(Honza, 13. 1. 2008 19:09)

Mám čtyři modely tanků 1:16,T-34,tigra,pershinga a panzer III. T-34 se mi zdá modelově asi nejlepší,ale nepoužitelný pro ježdění vzhledem k tomu,že má neproporcionální soupravu.Nejlepší jízdní vlastnosti má asi panzer III,protože je nejmenší,takže je nejcitlivěji a nejpřesněji ovladatelný. K vánocům mi manželka koupila 1:24 Abrams , není to model je to velmi drahá nepoužitelná hračka.Neproporcionální nespolehlivé řízení,nemodelový,takže se nehodí ani do sbírky.Jediný klad,že mi měl udělat radost.Udělal,ale nedoporučuji.

Úprava Tigra

(Honza, 13. 1. 2008 18:41)

Po několika měsíčním provozu tanku se mi odlomila tři pojezdová kola . Doporučuji občas promáznout spojení kyvných ramének s korbou . Suchý plast na suchý plast se pravěpodobně občas šprajcne a odlomí . Tank jsem nad motorem zapatlal šmírem s motoru auta a modelářskou barvou ¨bláto¨ . Je velmi reálný .

setrite

(Karol, 6. 1. 2008 12:56)

Tu je firma lacnejsia ako beami:)

http://www.aamobilmarket.cz/store/contact.asp

pár odpovědí

(Krtek, 5. 1. 2008 19:59)

Síra: dík za typ, nový kouřový médium už mam ale žádněj zázrak.
Petr: hlavně tu kovovou vanu ti dost závidim:-) Ať slouží a jezdí.
Jura: připadá mi, že kouřový médium se často vyleje z nádobky nebo přeteče při plnění.
Martin: myslim že sme řešili mailem, jinak ofiko nevim, buďto někde na dražbě nebo nějakej modul v modelářský prodejně.
Adam Faltys: asi si zatim nečet celej muj web (doporučuju:-). Dočteš se tu i to že kovový převodovky už mam. Výměna je jednoduchá ale pájet se tam musí 4 dráty protože jsou od motůrků na tišťák připájený.

rc tank 1:16 bez zvuku a kouře

(Adam Fantys, 5. 1. 2008 19:43)

Ahoj modely co prodávaj 1:16 za cenu 2250 stál 2800 nemaj kouř a zvuk a kovovou převodovku jinak dělá vše co ten tank za 3500,-?Kámoš ho má právě za 3500,-ale já bohužel na to nemám ale ta kovová převodovka by mě tam chyběla nechá se vyměnit?myslim tim jestli je tam konektor aby se to třeba nemuselo přepájet.

moduly

(síra, 30. 12. 2007 9:13)

Já je koupil na německým Ebay .
Co se týká podobnosti modelů f. HL a Tamiya , tak bych především nejdříve koukal na cenu . Tamiya je o 100% lepší , ale za jakou cenu . To je , ale principem veškerého čínského zboží .

scháním

(Martin, 28. 12. 2007 20:36)

Ahoj nevíš kde bych sehnal zvukovej a kouřovej modul,já ho tam nemám a docela bych to tam chtělˇ,dík za odpověď.

Kopie Tamiya

(Petr, 19. 12. 2007 13:24)

Ahoj, mám originál Tigera I od Tamiye a jak tu někdo zmiňuje, že to je přesná kopie, tak si dovolím poopravit. Je to velmi nepovedená kopie. Zvuk se nedá vůbec srovnávat, kovová kola jsou v základu a hlavně mám kovovou vanu. Průchodnost terénem je fantastická, imitace výstřelu nemá chybu.

problémy s tekoucím olejem na kouř

(Jura, 12. 12. 2007 21:51)

Před rokem jsem si pořídil tank pershing od firmy heng long, asi hned po měsíci přestal kouřit a neustále z něj tekl olej, tak jsem ho poslal do servisu, za měsíc mi přišel zpět a po týdnu nastalo ůplně to samí, tank byl věčně ze spodu poteklý olejem a přitom jsem ho do něj ani nelil,tak jsem ho poslal na druhou reklamaci, to mi už dalí úplně nový kus, od té doby nebyl problém, do ted mi tank stál asi 3měsice v pokoji neježděný a včera když jsem si řekl že si po dlouhé době pudu zajezdit, tak byl podvozek tanku plný oleje. Nevíte někdo čím by to mohlo být způsobené? protože po třetí ho posílat do servisu s tím samím se mi nechce :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »